SLAVEN BELUPO KONAČNO POBIJEDIO

Ivan Radeljić trgnuo momčad i probudio Roberta Murića, Farmaceuti se vraćaju kući pjevajući
I

Tako je serija Farmaceuta bez troboda trajala od Rudeša do Rudeša, a ono što je najvažnije za Slaven i trenera Radeljića da su konačno dobili pravog Roberta Murića

Slaven Belupo je s novim trenerom Ivanom Radeljićem prekinuo crni rezultatski niz i seriju bez pobjede, koja je trajala osam utakmica, od 3. veljače, i na gostovanju kod fenjeraša Rudeša slavio 1:3. Tako je serija Farmaceuta bez troboda trajala od Rudeša do Rudeša, koji je sad i teoretski ispao iz lige. Ono što je najvažnije za Slaven i trenera Radeljića da su konačno dobili pravog Roberta Murića.

Upravo je Murić kreirao preokret Farmaceuta, i uz vratara Suška koji je skinuo tri velika zicera domaćina, najzaslužniji je što se Slaven vraća kući pjevajući. Podsjetio nas je Murić na svoje zlatne riječke dane i ulio nadu da će završnica sezone ipak biti uspješna u Miškininoj.

Treba pohvaliti i Radeljića koji je definitivno pogodio s izmjenama. I to ranim uvođenjem Caimacova, kao i ulaskom Šute u drugom dijelu, a njih dvojica su bili u ulogama asistenata. Šuto se na kraju u posljednjim sekundama upisao i u listu strijelaca pa i on slavi svoj prvijenac u dresu Slavena. Očito je promjena na trenerskoj klupi bila opravdana, iako prvo poluvrijeme nije ulijevalo previše nade.

Latković u uvodu šokirao Slaven

Farmaceuti su prvi zaprijetili i to u 13. minuti. Šakota je podvalio loptu za Štefulja, a njegov pokušaj iskosa s 12 metara bio je neprecizan. I onda je u 15. minuti uslijedio šok za Slaven. Krušlin je ostao nečuvan na lijevoj strani i povratnom je loptom idealno uposlio Latkovića koji je s 15 metara opalio iz prve i pogodio bliži kut za 1:0.

Rudeš je nakon vodstva “umrtvio” igru pa se Radeljić u 32. minuti odlučio na izmjenu. Iz igre je izvadio defenzivnog i neprepoznatljivog Agbekpornua, a uveo Caimacova. I odmah nakon te izmjene Slaven je stvorio izglednu priliku. Ubačaj Štefulja prošao je do Štrkalja, a njegov udarac glavom s 13 metara prohujao je pokraj lijeve vratnice. No, to je bilo jedino što su Farmaceuti napravili do kraja prvog poluvremena. Mogli su domaćini u 44. minuti podebljati vodstvo, no srećom Sušak je pročitao namjeru Petkovića koji je bio oči u oči s njim.

Majstorija i prvijenac Murića

Predah je očito godio Farmaceutima koji su u nastavak ušli odlučnije i u 48. i 55. minuti stvorili dvije prilike koje nije iskoristio Štrkalj. Treća je bila sreća za Slaven. U 57. minuti Šuto, koji je zamijenio Štrkalja, odlično je primio loptu i uposlio Murića koji je, kao u svojim najboljim danima, ljevicom iskosa s 15 metara naciljao suprotni kut za 1:1 i svoj prvijenac u dresu Slaven Belupa.

Nakon izjednačenja uslijedio je mini pritisak Rudeša, a Sušak je fantastičnim obranama “skinuo” dva zicera, Doležalu i Pasaričeku. Naravno da su se ti promašaji, prema nepisanom nogometnom pravilu, obili o glavu domaćinu.

Kažnjeni promašaji Rudeša

U 63. minuti Šakota je idealno podvalio loptu za Caimacova koji je izbio sam pred Markovića, ali je nesebično uposlio Murića, a njemu nije bilo teško po drugi put zatresti domaću mrežu za preokret Farmaceuta.

Sušak se iskazao i u 80. minuti kad je Brajković ostao sam na 12 metara, ali gostujuća “jedinica” se rastegnula poput pantere i vrškom prstiju skrenula u korner loptu koja je išla uz samu lijevu stativu. U šestoj minuti sudačke nadoknade Rudeš je krenuo po bod pa je na skok stigao i vratar Marković, a Farmaceuti su to iskoristili i preko Šute potvrdili pobjedu.

RUDEŠ – SLAVEN BELUPO 1:3 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Latković (15), 1:1 Murić (57), 1:2 Murić (63), 1:3 Šuto (90+6).

RUDEŠ (4-2-3-1): Marković – Karačić, Mrčela, Camara, Krušlin (od 88. Pavković) – Pasariček, Kuzmanić (od 59. Brajković) – Petković (od 59. Grezda), Latković, Mašala (od 69. Špeljak) – Doležal (od 69. Korač). TRENER: Mladina.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec (od 46. Krušelj), Boras, Božić, Štefulj – Agbekpornu (od 32. Agbekpornu), Jelić Balta – Murić (od 81. Jagušić), Mioč (od 81. Liber), Šakota – Štrkalj (od 56. Šuto). TRENER: Radeljić.