12.6 C
Subota, 4. svibnja 2024.
Kakva šteta

Bye, bye Europo! Podravka u drami i posljednjoj sekundi ostala bez boda u Mađarskoj, ali vidi se svjetlo na kraju tunela
B

Podravka se sad se u miru može usredotočiti na domaća natjecanja, a trener Pranjić već pomalo pripremati ekipu za novu sezonu

Šest od šest! Nažalost poraza! Rezime je to rukometašica Podravke u ovosezonskim europskim iskušenjima. To, pak, znači da do boda nisu došle ni danas u Mađarskoj, koju će napustiti s minusom od samo jednog gola. Naime, domaći Debrecen bio je veliki favorit i tu je ulogu opravdao, ali teže od očekivanog. Slavio je na kraju s 32:31, ali nećemo pogriješiti ako kažemo da je Podravka zaslužila bod.

Znalo se prije utakmice da je gotovo sve na strani domaćih djevojaka, koje su u susret ušle na najbolji mogući način. Nakon osam minuta igre imale su 5:0, a tek tada je Podravka zabila svoj prvi gol na utakmici. Iako su došle bez pritiska, odnosno opterećenja, podravkašice su bile nekako u grču na tom početku, gubile su u 13. minuti čak 9:3, a tada su se napokon trgnule i počele pomalo vraćati u dvoboj.

Serijom 4:0 došle su do 9:7, bilo je i 10:9, odnosno 11:10, no tada domaće djevojke opet odlaze na tri do četiri gola prednosti i to su držale do poluvremena, na koje se otišlo s 19:15. Veliki broj primljenih pogodaka jasno daje na znanje da obrana nije bila na dobroj razini, dok je napad, nakon početnih 10-ak minuta počeo dobro funkcionirati, a predvodile su ga D. Kalaus i Pandža s tri, odnosno Barišić i Šimara s dva gola.

Odlična Podravka u nastavku, pogotovo Bešen

U nastavku je Podravka bila dobra, odnosno nije bila ništa lošija od Mađarica. Stalno je bila tu negdje, ali nikako nije mogla spustiti rezultat na manje od dva gola. Bešen je bila vrlo dobra na vratima, obrana je bila bolja nego u prvom poluvremenu, ali napad se mučio, iako je izgledao bolje nego u ranijim susretima. Ovaj put i energija je bila na dosta dobroj razini, tako da se u zadnjih 10 minuta otišlo s vodstvom Debrecena 27:25.

Štoviše, Podravka je grizla, tri minute prije kraja pogotkom Pandže došla i na minus jedan, a ista je igračica u 58. izjednačila na 30:30. Nakon toga Podravka se još jednom obranila, ali i nesmotreno odmah izgubila loptu, a da stvar bude gora, Bešen je morala iz igre na dvije minute. To su domaće djevojke iskoristile, odmah zabile, ali vratila je i Pandža s druge strane. Kada smo mislili da je to to i da je Podravka došla do prvog boda, u zadnjoj sekundi Mađarice su zabile s krila i upisale pobjedu 32:31. Kakva šteta! Podravka je bila na korak do iznenađenja.

Podravkašice se odmah nakon susreta vraćaju prema Koprivnici i mogu se u nastavku sezone mirno usredotočiti na domaća natjecanja. Istina, prvenstvo je vjerojatno propušteno, ali kup je i dalje u igri i nema sumnje da će prema njemu usmjeriti svu snagu. Također, trener Pranjić imat će vremena za svoje zamisli i ako dobije ugovor za stalno, a kako se može naslutiti, dogovor je na pomolu, može već pomalo početi slagati ekipu za novu sezonu.

Prekrasna!

Sestra Andrea oduševila nas ružičastom haljinom i prekrasnim osmijehom

Danas se održao 7. kongres medicinski sestara u dvorani Domoljub. To je ujedno bila prilika da se medicinske sestre, primalje...