11.5 C

Čanađija odigrao cijelu utakmicu u pobjedi U19 reprezentacije Hrvatske
Č

U drugoj utakmici kvalifikacijskog turnira za odlazak na Europsko prvenstvo Hrvatska U19 ubilježila je novu pobjedu, ovoga puta još uvjerljiviju, protiv Moldavije, a cijelu je utakmicu odigrao mladi veznjak Slavena Belupa Dario Čanađija.

Nakon pobjede protiv Finske u prvom kolu (4:2), hrvatski nogometaši do 19 godina starosti ponovno su postigli četiri pogotka, ali od Moldavije nisu primili niti jedan.

Prvo ime susreta u nizozemskom Doetinchemu bio je naš Mario Jelavić, koji je Moldavce slomio hat-trickom. Precizan je bio u 24., 27. i 50. minuti susreta, a posao je dovršio Antonio Mirko Čolak u 79. minuti.

U drugoj utakmici drugog kola domaćin Nizozemska igra protiv Finske, a u trećem kolu sastaju se Nizozemska i Hrvatska te Finska i Moldavija. Plasman u sljedeći kvalifikacijski krug izborit će prve dvije reprezentacije iz svake skupine te najbolja trećeplasirana momčad.

4. Moldavija 0 (2)

Hrvatska U19: Sluga, Gorupec, Mrzljak, Datković (od 29′ Radošević), Čalušić (od 73′ Močinić), Čolak, Kovačić, Čanađija, Livaja (od 53′ Špehar), Miškić, Jelavić.

Izvor: Sportnet

Festival nogometa

SLAVEN – HAJDUK U Koprivnicu stižu ‘pokisli’ Bili, Radeljić: Trudit ćemo se da Hajduk ne “ispliva” iz krize rezultata

Traju posljednje pripreme momčadi, ali i terena za subotnju utakmicu na koprivničkom Apašu. U podravski metropolu stiže splitski Hajduk,...