6.8 C

Danilovgrad pregazio Podravku Vegetu s 11 golova razlike // Mrđen: Poraz je sramotno visok!
D

Nije dobro počela nova godina za rukometašice Podravke Vegete. U prvoj službenoj utakmici ove godine na 2. turniru Regionalne lige Koprivničanke su visoko poražene: Danilovgrad – Podravka Vegeta 32:21 (14:8). Utakmica je odigrana večeras u Kokotima nedaleko Podgorice.

– Već na treninzima u petak i subotu s Budućnosti vidjelo se gdje smo tanki – javio se telefonski nakon utakmice trener Goran Mrđen – Obrana nije valjala ni na treningu, a sada ni na utakmici. Međutim, konfuzni napad uzrokovao je 32 primljena gola.

Mrđen je u 1. poluvremenu stavljao u ekipu skoro sve rukometašice i one su se tražile u igri. No, 19 tehničkih grešaka Crnogorke su dobro iskoristile, a posljedica takve nekoncentracije bilo je devet golova iz kontranapada.

– Izgubili smo organizatoricu, a kako nje nemamo, tražili smo drugi način igre. Nismo ga našli i poraz je ružan baš zbog toga problema i negativna razlika stvorena je na lošem napadu.

Na kraju je Mrđen dao konačnu ocjenu:

– Došli smo da vrtimo igračice i da pronađemo igru. No, poraz je sramotno visok s obzirom na rezultat, a sad ćemo poduzeti mjere.

Mrđen nije rekao kakve, ali je činjenica da se ekipa mora probuditi, jer Tatari neće biti još mjesecima, a slijede važne utakmice u domaćem prvenstvu i dok si rekao ”keks” eto Kupa pobjednica kupova i Zvezde na vikendu u Koprivnici.

Drugu utakmicu na turniru Podravka Vegeta igra u ponedjeljak 12. siječnja u dvorani Morača u Podgorici, a domaćin joj je Budućnost, kojoj je to prva utakmica u 2015. godini u pripremi za nastavak igre u glavnoj gupi Lige prvakinja.

UTAKMICA 2. TURNIRA REGIONALNE LIGE

DANILOVGRAD – PODRAVKA VEGETA 32:21 (14.:8)

KOKOTI – Dvorana Sportskog centra Rex Kokoti. Gledatelja: 124. Suci: Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Crna Gora). WRHL delegat: Nebojša Vujisić (Crna Gora)

DANILOVGRAD: Nenezić, Rajković; Muratović 2, Ujkić 8, Pavićević 2, Jauković 7, Čavlović, Agović, Arsenijević, Malović 11, Senić 1, Prelević 1, Pejović.TRENERICA: Maja Savić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović, Milenković; Čović 3, Nikšić 1, S. Šenvald, Živković 4, Džono 2, Nemaškalo 1, Dragišić 1, Vidak 1, Oremović, Maljak, Trifunović 3, Elez 5. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Danilovgrad 2(2), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Danilovgrad 8 minuta (Jauković 2+2, Malović i Senić po 2). Podravka Vegeta 8 minuta (Živković 2+2, Nemaškalo i Trifunović po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Đurđina Malović (Danilovgrad)

DOSAD ODIGRANO

1. TURNIR 27. i 28. 9. 2014. PODGORICA

Budućnost – Krim Mercator 33:15 (19:6), Danilovgrad – Metalurg 26:18 (13:8), Krim Mercator – Danilovgrad 26:32 (14:15), Budućnost – Metalurg 30:15 (14:7)