19 C

Denis Pleše ponovno najbolji na Felt duatlon ligi
D

Na već dobro poznatoj lokaciji na SRC Aquacity pored Varaždina, u organizaciji Triatlon kluba 042 i uz sponzorstvo Matis Adria d.o.o., 24. travnja održano je drugo kolo Felt duatlon lige.

Ipak, nešto drugačije nego što smo navikli. Naime, vozila se kronometarska utrka koja je okupila natjecatelje iz Varaždinske, Međimurske, Zagrebačke i Koprivničko-Križevačke županije.

Za razliku od uobičajnog formata duatlon natjecanja, gdje se prvo trči pa potom vozi bicikl i opet trči, ovdje je utrka počela biciklom nakon kojeg je slijedilo trčanje. Na startu ovog puta nisu bili svi natjecatelji u isto vrijeme. Jedan po jedan startali su u razmacima od jedne minute a svakome se vrijeme mjerilo posebno.

Kronometarska utrka mnogima je najdraža jer pokazuje stvarnu spremnost pojedinog natjecatelja. Nije dozvoljena vožnja u zavjetrini pa nema “švercanja” iza jačih i vožnje u grupi.  Naime, u zavjetrini drugih vozača troši se 20-40% manje snage nego kad se natjecatelj vozi sam pa na duatlonima i triatlonima često možete vidjeti natjecatelje kako se voze u grupama. Na taj način se dosta uštedi snage za završni dio trčanja.

Na 2.kolu Felt duatlon lige se natjecalo u dvije discipline, sprintu i supersprintu. U discplini supersprint, već drugo kolo za redom, najbolji je bio Denis Pleše (TK042) koji je na biciklu bio neuhvatljiv i utrku je završio za 35:34. Ponovno je pokazao odlične rezultate priprema za ovu sezonu, a koje je odrađivao sa svojim trenerom Alenom Maroševićem. Drugi je bio Božo Srpak (TK042) sa vremenom 36:49 a treći Ivan Avirović (TK Međimurje) sa vremenom 37:50. Najbolja žena bila je Lidija Levačić (AK Međimurje) sa vremenom 41:55. Sara Rožić (TK042) utrku je završila druga nakon 45:26. Sve bolja Jelena Domislović (TK042) bila je treća sa vremenom 46:09.

U sprintu se borba vodila se između Gorana Pongračića i Vanje Canjuge. Sa vremenom 53:02 i 6 sekundi razlike pobijedio je Goran Pongračić (TK042) ispred Vanje Canjuge (TK042) koji je utrku završio za 53:03. Usprkos operaciji početkom ove godine, Pongračić je pokazao izvrsnu formu. Imao je drugo najbolje vrijeme na biciklu i najbolje vrijeme na trčanju. Treće mjesto osvojio je Mladen Meštrović (TK042) sa vremenom 54:26. Jedina žena u sprintu bila je Karla Čović (TK042) koja je u cilj stigla nakon 1:07:18.

Liga se nastavlja 8. svibnja u standardnom formatu a utrka započinje u 18 sati.

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...