14.3 C
Srijeda, 8. svibnja 2024.

Derbi koji to nije bio // U premijeri pred svojim navijačima Tehničar ‘utrpao’ sedam komada Ždali
D

Puno zabijamo, a to je plod naše igre. U srijedu nas u Kupu čeka Slaven, koji je daleko ozbiljnija momčad od Prekodravca, i protiv njega zapravo tek možemo pokazati svoje pravo lice – kaže trener Tehničara Roman Sović.

U derbiju 5. kola Prve ŽNL, koji to na kraju zapravo nije bio, Tehničar iz Cvetkovca razmontirao je do sada drugoplasirane goste iz Ždale i učvrstio se na vrhu prvenstvene ljestvice s 13 osvojenih bodova.

Impozantna je i gol-razlika Cvetkovčana. U pet utakmica postigli su 26 pogotka, a primili njih samo četiri.

Igrači Romana Sovića ponovno su pokazali da su s pravom najveći favoriti za osvajanje naslova.

Mark Bartolić postigao je hat-trick Prekodravcu iz Ždale // Foto: Zvonimir MarkačU utakmici protiv Prekodravca hat-trick postigao je Mark Bartolić (24., 29. i 60. minuta), a strijelci su još redom bili Nikola Grabar (‘7), Kruno Lovrek (’10), Goran Firbas (’50) i Tomislav Hudak (’90+). Počasni pogodak za Prekodravac u 79. minuti postigao je Tomislav Cikuš.

Utakmica je za domaćina bila sjajna uvertira za nadolazeći susret 1/16 finala Hrvatskog kupa protiv koprivničkog Slavena Belupa, koji se u srijedu igra u Ludbregu s početkom u 15.30 sati.

Na tragu toga, spomenimo da su utakmicu pratili i Josip Omrčen Čeko, sportski direktor Slavena Belupa, i direktor koprivničkog Gradskog stadiona Zdravko Međimorec Daja.

Utakmicu su pratili i Josip Omrčen Čeko, sportski direktor Slavena Belupa, i direktor koprivničkog Gradskog stadiona Zdravko Međimorec Daja // Foto: Zvonimir Markač

Što reći o utakmici na kojoj je postignut takav rezultat. Tehničar je bio opasan od prve minute i to mu se vrlo brzo isplatilo. Prvo poluvrijeme igralo se samo pred golom Gazdeka. U nastavku susreta ništa se puno nije promijenilo, a Ždalčani su tek uspjeli postići utješni pogodak. Dojam je da su rezultatski na kraju i dobro prošli jer je domaćin imao još nekoliko izglednih prilika.

Utakmicu je pratilo oko 150 gledatelja i mogli su uživati u jako dobroj i nadmoćnoj igri domaće momčadi. Inače, bila je to premijera Tehničara iz Cvetkovca pred svojim navijačima nakon dugo, dugo vremena. Gotovo svi domaći navijači su komentirali da kako je stadiončić lijep, isplatilo se čekati.

Trener Tehničara Roman Sović // Foto: Zvonimir MarkačTrener Tehničara bio je vrlo zadovoljan ostvarenim rezultatom i dobro odrađenom utakmicom.

– Prije svega, moram čestitati svojim momcima. Bilo je tu puno dobrih stvari, na žalost i loših. Mislim da ne smijemo tako lagani gol dobiti. Puno zabijamo, a to je plod naše igre. U srijedu nas čeka Slaven, koji je sigurno daleko ozbiljnija momčad od Prekodravca, i protiv njega zapravo tek možemo pokazati svoje pravo lice. Očekujemo da ćemo im dobro sparirati. Za nas je ta utakmica jedan veliki izazov – rekao je Sović.

Igrač i trener Prekodravca Martin Tuba iskreno je čestitao domaćinu na prezentiranoj igri.

– Tehničar ima sjajne pojedince i, pod navodnicima, ludog Bartolića koji može igrati u puno višem rangu. Nismo danas bili na razini, tri-četiri igrača uplašili su se utakmice. Prva tri-četiri gola koja smo primili bili su smiješni. Na trenutke smo pokazali da možemo igrati protiv takvog protivnika, ali da bi im ozbiljnije zaprijetili nedostaje nam pet-šest kvalitetnih igrača. Kvaliteta Tehničara daleko je ispred svih u ligi i mislim da s ovom momčadi mogu igrati i Treću HNL – kazao je Tuba.

Igrač i trener Prekodravca iz Ždale Martin Tuba // Foto: Zvonimir Markač

PRVA ŽNL, 5. KOLO:

TEHNIČAR – PREKODRAVAC 7:1 (4:0)

CVETKOVEC – Igralište Tehničara. Gledatelja oko 150. Sudac: Ivan Koprić (Križevci). Pomoćnici: Ivan Iveljić (Kamešnica), Tihomir Rumek (Koprivnica). Delegat: Ivan Henezi (Koprivnica).

TEHNIČAR: Bodo, Trupina (od 56. Marko Markušić), Grabar, Vukonić, Matija Markušić, Bartolović (od 24. Firbas), Tihelka, Bartolić (od 70. Labaš), Jadanić (od 64. Jakupić), Hudak, Lovrek (od 28. Milek). Trener: Roman Sović.

PREKODRAVAC: Gazdek, Sinjeri (od 46. Sass), Kopričanec T. (od 84. Horvat), Cikuš, Csordas, Grčić (od 46. Kozma), Pavešić, Bedenik, Kopornić (od 78. Halavuk), Skukan (od 58. Tuba), Kopričanec V. Trener: Martin Tuba.

STRIJELCI: 1:0 Grabar (‘7), 2:0 Lovrek (’10), 3:0 Bartolić (’24), 4:0 Bartolić (’29), 5:0 Firbas (’50), 6:0 Bartolić (’60), 6:1 Cikuš (’79), 7:1 Hudak (90+).

ŽUTI KARTON: Nema.

IGRAČ UTAKMICE: Mark Bartolić (Tehničar).