16.8 C
Srijeda, 15. svibnja 2024.
Stotine navijača na tekmama

FOTO / Ludilo u polufinalu Kupa, stotine navijača bodrilo svoje, favoriti opravdali uloge

Uzvratne utakmice najavljene su za 15. svibnja s početkom u 17 sati. Kalinovac će kod kuće ugostiti Ferdinandovac, a Tehničar ide u goste Radniku u Križevce.

S jedne strane Ferdinandovac i Kalinovac, a s druge Tehničar Cvetkovec i Radnik Križevci. Među ove četiri momčadi tražit će se finalisti ovogodišnjeg županijskog Nogometnog kupa.

Prva polufinala odigrana su danas, a uzvrati su zakazani za dva tjedna 15. svibnja. Stotine vjernih navijača pohodile su današnje utakmice u Ferdinandovcu i Cvetkovcu, a nakon što su odigrane obje utakmice možemo reći – čini se da imamo finale županijskog Kupa.

Kup, Cvetkovec - KriževciLudilo u polufinalu kupa
Navijači na utakmici u Cvetkovcu // Foto: Ivan Balija

Ludilo u polufinalu Kupa: Stotine navijača bodrilo s tribina

Cvetkovčani su dva ranga ispod Radnika, što se osjetilo još u prvom poluvremenu. Gosti iz Križevaca u svlačionice su otišli s prednošću 0:4. Pogotke su za Radnik zabijali naizmjence Katalenac (13), Mihalinec (17) pa potom opet Katalenac (22) i Mihalinec (44). Gosti su igrali žustrije, što je sudac Rupčić kaznio s dva žuta kartona (Srbljinović K., Kovač S.).

Kup, Cvetkovec - Križevci
Radnik je pokazao klasu // Foto: Ivan Balija

U nastavku utakmice Križevčani su mirno priveli kraju utakmicu pogotkom Srbljinovića za 0:5. U uzvratnom dvoboju Radnik će morati tek potvrditi prolazak u finale.

Ferdinandovac je pak pred 400-tinjak navijača s druge strane od samog početka vodio tešku bitku sa susjednim Kalinovcem. Tek je Paradinović pred sam kraj prvog dijela uspio okruniti terensku inicijativu. Zabio je za 1:0 nakon dosuđenog kaznenog udarca. Za suca Vecka nije bilo dvojbe, a vratar Rakitničan je mogao tek pokupiti loptu iz mreže. Paradinović i Mrazović zabili su u nastavku za domaćine i primaknuli se finalu.

Nema odmora, Tehničar čeka derbi

Nogometaši Radnika, lanjski pobjednici Kupa natječu se u 2. nogometnoj ligi, trećem rangu hrvatskog nogometa i pet kola prije kraja su na četiri boda do prvoplasirane Opatije. Tehničar je pak, pet kola prije kraja, na putu osvajanja 4. NL regija Bjelovar – Koprivnica – Virovitica, s pet bodova ispred Bilogore 91. Ferdinandovac je na odličnom trećem mjestu. Nogometaši Kalinovca se natječu u 1. županijskoj nogometnoj ligi i trenutno su šesti.

Tribine su bile popunjene, no Cvetkovčani nisu imali dovoljno kvalitete // Foto: Ivan Balija

Upravo je pred Tehničarom za četiri dana vrlo bitna utakmica 22. kola 4. NL. Idu u goste Borcu u Imbriovec, dok Bilogora koja im se približila nakon prošlotjedne pobjede, igra kod kuće s Predavčanima. I Križevčani – žele li “stisnuti” Opatiju na prvom mjestu – moraju za tri dana u goste Jadranu po tri boda, u daleke Ploče.

Pogledajte našu fotogaleriju s dvoboja Tehničar – Radnik.

Kampanja

VIDEO Ženama (ni)je mjesto u nogometu, naše dr. Nemčić i Martinčić dokazale da mogu i znaju bolje od muškaraca

Ženama je mjesto u nogometu, naziv je nove kampanje Hrvatskog nogometnog saveza u kojoj glavne uloge imaju i podravsko-prigorske...