16.3 C
HT PRVA LIGA

Desetkovani Slaven Belupo skoro iščupao bod na Poljudu, Lima u nadoknadi promašio penal
D

Bila je to prva utakmica s navijačima na Poljudu nakon 114 dana.

Jeffren, Lulić, Goda, Božić, Bačelić-Grgić, Filipović, Etoundi, Lovren, Soldo i Mikulić. Gotovo cijela postava, bilo zbog kartona ili ozljeda, nedostajala je treneru Slaven Belupa Tomislavu Stipiću danas na Poljudu gdje ih je u sklopu 31. kola HT Prve lige dočekao splitski Hajduk. Premda je riječ o dvoboju pete i sedme momčadi lige, dijelilo ih okruglih 20 bodova.

– Mislim da prilika mladim igračima ne smije ostati jedan bljesak na našem putu. Vizija kluba je razvijanje mladih igrača i mi se kao stručni stožer toga pridržavamo – između ostaloga izjavio je Stipić ususret današnjem ogledu.

Trener Bilih Igor Tudor, pak, nije mogao računati na ozlijeđene Jaira, Jurića, Mujakića i Simića, dok je Jradi bio van konkurencije zbog tri žuta kartona. Međutim, imali su podršku navijača, i to prvi put nakon 114 dana.

– Svjestan sam pozicije na tablici i onoga što znače zadnja dva poraza te kao trener preuzimam puno odgovornost za to. Najbitnija poruka je podrška igračima te molim i publiku da ih danas podrže izjavio je Tudor pred utakmicu.

Tomislav Stipić // Foto: NK Slaven Belupo

Nakon dugo vremena Stipić je u prvi sastav uvrstio Međimorca Delića, a od onih koje također rijetko viđamo kako od prvog zvižduka kreću s igrom bio je i Havelka. Ostatak početnih 11 činili su Ježina, Zirdum, Glavčić, Paracki, Brković, Lima, Bogojević Krstanović. Od trenutka kada je sudac Mario Zebec označio početak, navedenim Slavenašima suprotstavili su se Posavec, Ismajli, Dimitrov, Vušković, Juranović, Nejašmić, Hamza, Čolina, Caktaš, Brnić i Eduok.

U tri dosadašnje ovosezonske utakmice Farmaceuti su dvaput slavili 2-1 pred tribinama Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš, dok su Splićani bili bolji 2-0, također kod kuće.

Vinko Međimorec // Foto: NK Slaven Belupo
Caktaš, pa Međimorec, pa Eduok, pa skoro Lima.

Hajduk je poveo u desetoj minuti kada je s bijele točke, a nakon što je Bogojević dirao rukom, precizan bio kapetan Caktaš. Isti je igrač zaprijetio tri minute kasnije kada je dobro reagirao Ježina. Na 1-1 u 24. minuti poravnao je Međimorec, defenzivac od kojega se to nije očekivalo, iako je odmjereno pogodio s 20-ak metara nakon dodavanja Krstanovića. Dvije odlične prilike do kraja poluvremena za potpuni preokret imali su Lima i Delić, dok je za Hajduk pokušao Brnić. No, mreže su mirovale.

Ali, ne zadugo. U 59. minuti Eduok je vratio vodstvo na stranu domaćina, pospremivši loptu glavom iza Ježine, koji ju je imao na prstima, nakon ubačaja Krekovića. S obzirom na to da je Rijeka u ranijem današnjem dvoboju poražena od Gorice, Hajduk je realizacijom Eduoka ponovno došao na drugu poziciju. U samoj završnici Lima je imao priliku postići pogodak u trećoj uzastopnoj utakmici i svojoj momčadi donijeti bod na teškom gostovanju. Nažalost, Brazilčev udarac s bijele točke otišao je pored vratiju Hajduka.

Splićani su, dakle, ovom pobjedom došli na drugu poziciju s 54 boda, koliko ima i Lokomotiva. Osijek, s utakmicom manje, i Rijeka drže četvrtu i petu poziciju s 52 boda, čime je utrka za mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka iznimno neizvjesna.

Gorica je šesta s 43 boda, a Slaven Belupo sedmi s 31 bodom iz 31 utakmice. Varaždin igra fenomenalno otkako se nogomet vratio te je na svega četiri boda zaostatka iza Stipićevih igrača. Istra 1961 ima 23 boda, a čini se kako će novi drugoligaš biti Inter.

Zagrebački Dinamo, otprije je poznato, slavi novi naslov prvaka. Do kraja sezone HT Prve lige ostalo je pet kola.