6.3 C
ČETVRTFINALE

Dinamo opet nije dopustio iznenađenje, Slaven Belupo poražen i izbačen iz Kupa
D

Ostale parove ovoga dijela natjecanja čine Oriolik i Istra 1961, Osijek i Rijeka te Gorica i Hajduk.

Uvjerljivu pobjedu ostvario je Dinamo protiv Slaven Belupa protekli vikend u sklopu HT Prve lige. Danas su, opet na stadionu u Maksimiru, odigrali susret četvrtfinala Hrvatskoga kupa.

Trener Farmaceuta Tomislav Stipić od prve minute na teren je poslao vratara Filipovića, Godu, Kima i Apaua ispred njega, s time da su im pomagali van Bruggena u sredini pa i Gamarra lijevo te Bosec na desnoj strani. Glavčić i Lulić bili su uobičajeni dvojac srednjih veznih, a Iličić i Knöll nalazili su se u napadu.

S druge strane, Zoran Mamić kao strateg Modrih odlučio se na Zagorca na poziciji čuvara mreže. Perić i Theophile-Catherine postavljeni su u srce obrambene linije, dok su po bokovima trčali Čabraja i Stojanović. Ademi i Jakić, već dobro uigrani centralni veznjaci Dinama, nalazili su se u sredini. Ofenzivnu trojku činili su Oršić, Tolić i Kastrati. U vrhu napada – Gavranović.

Glavni sudac utakmice bio je Riječanin Ivan Bebek, dok su uloge pomoćnika odradili Bojan Zobenica iz Velike Gorice, Jerko Crnčić iz Vrbovca i Marko Linić iz Dražice. U VAR sobi smjestili su se Marin Vidulin iz Kanfanara te njegov pomoćnik Robi Kezele iz Rijeke.

Prije početnoga zvižduka održana je minuta šutnje za Zlatka Cicu Kranjčara, preminuloga kapetana Modrih i hrvatske reprezentacije, kao i, između ostaloga, izbornika iste.

Dominacija u posjedu, ali bez većih prilika.

Prvu veliku priliku imao je Oršić u desetoj minuti. Slaven je na centru, s malo igrača iza lopte, ostao bez posjeda. Brzonogi Kastrati povukao je polukontru, odložio loptu za krilnoga igrača Dinama čiji je udarac otišao pored vratnice. Pet minuta kasnije, unutar okvira s 20-ak metara, ravno u Zagorca, tukao je Glavčić.

Prvih pola sata Dinamo je gradio napad, pokušavao pronaći prazan prostor u postavkama Slavena koji se branio u 5-3-2 formaciji. Valja napomenuti kako je Stipić dosad bio poznat po vrlo malenome broju rotacija u sastavu. No, danas je izostankom Parackoga, Božića i Prcea ostao bez glavnih defenzivnih poluga. Inicijativa domaćih rezultirala je prilikom u 28. minuti. Ubačaj iz kuta Perić je glavom pokušao pretvoriti u vodstvo. Ispriječio se vratar, danas i kapetan, Filipović te paradom zaustavio loptu. Isto nije morao napraviti četiri-pet minuta pred odmor. Gavranović dobro odrađenu kombinaciju nije zaključio osobito opasnim udarcem.

Poluvrijeme je završilo 0-0. Dinamo je, dakle, dominirao posjedom, dok su Slavenaši otprije poznati manjak individualne kvalitete dotad uspješno nadomjestili kompaktnošću te čvrstim startovima i, općenito, pristupom s gotovo svim igračima postavljenim iza lopte.

Preslika prethodne utakmice, prolaz Dinama i ispadanje Slaven Belupa.

Situacija na terenu nije se mijenjala ni u periodu do 60. minute. Tada je Oršić pucao iz slobodnog udarca, na što je reagirao Filipović.

Deset minuta kasnije, u 70., naizgled lako rješivi ubačaj iz kuta zakomplicirao se nespretnom reakcijom Lulića. Lopta ga je pogodila u ruku, Bebek pokazao na bijelu točku, a Petković, koji je u nastavku ušao u igru, zabio za vodstvo Dinama.

Stipić je ubacivanjem Etoundija umjesto Iličića pokušao doći do poravnanja. Međutim, Petković je ušao u novu priliku. Njegov je snažan udarac iz neposredne blizine zaustavio Filipović, ali je na loptu natrčao Ademi, uguravši je u mrežu za 2-0 u 78. minuti.

Ovakvim je raspletom utakmica uvelike nalikovala onoj odigranoj prošloga vikenda kada je nakon nule na poluvremenu Mamićeva momčad otišla do pobjede. Presudila je, između ostaloga, širina koju domaćin ima u odnosu na koprivnički sastav.

Rezultat se do kraja nije mijenjao.

U subotu, u 15 sati, Slaven Belupo na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u sklopu 24. kola domaćeg prvenstva dočekuje Lokomotivu. Nastup u Kupu, dakle, današnjim je porazom zaključen. Dinamo, pak, nastavlja put.

Spomenimo kako je Rijeka pobijedila i izbacila Osijek u četvrtfinalu. Ostale parove čine Oriolik i Istra 1961 te Gorica i Hajduk.