11.3 C

Dječaci Podravke uspješni na hrvačkom prvenstvu zagorsko-podravske regije
D

U varaždinskoj dvorani Graberje održano je Prvenstvo zagorsko-podravske regije za mlađe i starije dječake u hrvanju grčko-rimskim načinom za 2014. godinu. Hrvački klub Podravka nastupio je sa 14 hrvača, od čega je bilo 11 mlađih i tri starija dječaka.

U mlađim dječacima u kategoriji do 33 kg Valent Delimar je zauzeo drugo mjesto, dok su za jednu ljestvicu višoj kategoriji (do 36 kg) Filip Verčević i Andrija Slavić odlučivali tko će zauzeti najviši tron, gdje je presudio Verčevićev duži hrvački staž.

U kategoriji do 40 kg nastupili su Juraj Zlatar i Danijel Paradžik, te su obojica završili na trećem mjestu. Kategorija do 44 kg je također obilježena klupskim dvobojem za najviše postolje, ali u ovom slučaju se radilo o Robertu Polaku i Alenu Nogiću. Polak je uz dva bacanja po četiri boda stekao osam bodova prednosti te na taj način odnio pobjedu na svoju stranu i time osigurao prvo mjesto.

Ovom prilikom moramo spomenuti i čestitati Alenu Nogiću na odličnom zahvatu glave u borbi prije, nakon kojeg je „dobro puklo” po hrvačkoj strunjači i oduševilo publiku.

Maks Jerčinović je osvojio drugo mjesto u kategoriji do 49 kg, dok je u 10 kg težoj kategoriji Sebastian Fabuš odnio svoju prvu pobjedu i prvo mjesto s obzirom da su u toj kategoriji bila samo dvojica hrvača. Bravo Fabi, led smo probili, a sad idemo dalje.

Stjepan Šimunić je u kategoriji do 65 kg zauzeo drugo mjesto, dok je Luka Erak u kategoriji do 75 kg uz tri glatke pobjede došao do prvog mjesta.

U starijim dječacima je došlo do prebacivanja jednog hrvača Podravke iz kategorije do 38 kg u kategoriju do 53 kg zbog nedostatka natjecatelja, ali niti to ga nije uspjelo spriječiti da osvoji prvo mjesto. Bravo Filip Picer! U stepenicu višoj kategoriji, do 59 kg, Dario Svalina je osvojio drugo, dok je Matej Sršić završio na trećem mjestu.