12.9 C

Dobra utakmica i pobjeda s Békéscsabom
D

090822-tatari-m

U 52. minuti susreta Podravka Vegeta – Békéscsaba na Terszol kupu u Székesefehérváru suci su (neopravdano) isključili golmanicu Žderić zbog navodnog prekršaja kod izletavanja na loptu, kod stanja 27:27.

Kao da je to probudilo podravkašice koje su i s igračicom manje zabile dva gola, a u 55. minuti došle i do tri razlike (30:27), da bi održale vodstvo za pobjedu od 33:31 (17:16).

Igralo se protiv četvrtoplasirane mađarske ekipe, s jakim sastavom, odličnim, borbenim igračicama, kojeg vodi rukometna legenda, sada i izbornica mađarske ženske reprezentacije, Ester Matei.

Mađarice su prvi puta došle u vodstvo u 18. minuti (12:13), zahvaljujući lošoj obrani Podravke Vegete, a Žderić, koliko je i obranila, toliko je i primila nepotrebnih golova. U 45. minuti Békéscsaba je vodila s 21:25. Nekako u to vrijeme probudila se Penezić i jednom golu iz 1. poluvremena prododala još pet.

Ravnotežu su uz veliki doprinos konačnoj pobjedi dala krila: Gaće 7 golova, Lovrak 5 i Zebić 4. Tatari je od 15. do 27. minute bile izvan igre, jer je (opet) dobila po nosu. Podravka Vegeta pokazala je snagu u zadnjih 15 minuta, što se iskazalo u stizanju negativne razlike.

Tom pobjedom otvorena su vrata osvajanju turnira. Békéscsaba je pobijedila domaći Alcou s 29:22 (13:11), a zadnju utakmicu Podravke Vegeta igra s Alcoom.

TERSZOL KUP, 2. KOLO

PODRAVKA VEGETA – BÉKÉSCSABA ENKSE 33:31 (17:16)

SZÉKESFEHÉRVÁR – Sportska dvorana Köfém. Gledatelja: 100. Suci: Zoltán Bujdosó i Tamás Tomecskó (obojica Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (13+1), Jukić 2+-); Čović, Vukojević, Pongrac, Petković, Lovrak 5, Zebić 4, Gaće 7, Poljak, Šerić 2, Pasičnik 3(2), Franjić, Tatari 6, Penezić 6. TRENER: Zdravko Zovko.

BÉKÉSCSABA ENKSE: Totohová (2+0), Verress (9+0); Takács 2, Kocsis 3, Mózes-Rácz 2, Nikolayenko 7, Gávai 1, Cifra 2, Tóth 5, Szekeres 6(1), Kelemen 1, Gerzsényi, Bódi 2, Zsilák. TRENERICA: Ester Matei.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(2), Békéscsaba 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 minuta (Šerić 2+2+2, isklj. u 60. minuti, Petković 2, Žderić crveni karton u 52. minuti), Békéscsaba 14 minuta (Szekeres 2+2, Kocsis, Mózes-Rácz, Cifra, Tóth i Bódi po 2).

CRVENI KARTON: Marta Žderić (prekršaj u 52. minuti).

IGRAČICA UTAKMICE: Anita Gaće (Podravka Vegeta).

REZULTATI I RASPORED:

1. KOLO

Podravka Vegeta – U Jolidon Cluj 36:28 (19:7)

Feherep Alcoa – Bekescsaba 22:29 (11:13)

2. KOLO

Podravka Vegeta – Bekescsaba 33:31 (17:16)

Feherep Alcoa – U Jolidon Cluj 24:28 (11:14)

3. KOLO

Bekescsaba – U Jolidon Cluj (subota, 16,00)

Podravka Vegeta – Feherep Alcoa (subota, 18,00)

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...