7.9 C
Subota, 11. svibnja 2024.
1. HRL ŽENE

Drama u Zagrebu! Podravka vodila cijelu utakmica, imala je plus pet, pa se raspala u zadnjim minutama i prepustila dva boda Lokomotivi
D

Nevjerojatan poraz u Zagrebu

Vrlo važna prvenstvena utakmica, jedna od dvije najvažnije u cijeloj sezoni, bila je danas pred rukometašicama Podravke. To znači da je s druge strane parketa stajala zagrebačka Lokomotiva, aktualne hrvatske prvakinje, koja je večeras branila domaći parket. U konačnici i obranila, iako je gubila praktički cijelu utakmicu. Podravka se pred kraj raspala i izgubila 22:20.

Što se tiče same utakmice, Podravka je cijelo prvo poluvrijeme bila u vodstvu. Najčešće je ta prednost iznosila dva do tri gola, a u jednom dijelu utakmice bilo je i plus pet. Na semaforu je, naime, pisalo 3:8. Bili su to crni trenuci aktualnih prvakinja iz Zagreba, koje su do 19. minute zabile samo tri gola, no kako je poluvrijeme išlo prema kraju tako su se i one sve više budile. Pomogla im je pritom i Podravka, koja od 20. do 28. minute nije zabila ni pogodak, no prednost je svejedno sačuvala i na odmor otišla s vodstvom 11:9.

Ema Guskić bila je u prvih 30 minuta najefikasnija podravkašica s tri pogotka, od toga dva sa sedam metara, a po dva su zabile Tina Barišić, Andrea Šimara i Larissa Kalaus, dok je, s druge strane, Mia Tupek zabila četiri komada, ali sve s linije sedam metara.

Drama u nastavku

Nažalost po Babića i sve navijače Podravke, koprivnički klub nije dobro krenuo u nastavak utakmice. Štoviše, Lokomotiva je izjednačila na 11:11, imala je i napad za vodstvo, koji, srećom, nije iskoristila. Podravka je bila šest minuta bez pogotka, no tada su redom zabile Šimara, Zadravec, Guskić, Stelmakh i Šenvlad i praktički u tri minute odvele svoju ekipu na velikih plus pet.

Mislili smo svi da je to to, ali prevarili smo se. Šoštarić je nakon Podravkine serije bio prisiljen pozvati minutu odmora, a ona je urodila plodom i uskoro se Lokomotiva vratila na minus jedan, tako da smo imali vrlo neizvjesnih posljednjih 10 minuta. U tim ključnim trenucima blistala je Bešen s dva obranjena sedmerca i jednim zicerom, no ni to nije pomoglo Podravki da se odvoji tako da smo u posljednje četiri minute ušli s rezultatom 19:19. Drama je bila na vrhuncu.

Napad kasnije Lokomotiva je povela prvi put na utakmici, Dora Kalaus odmah je izjednačila na 20:20, no Birtić je u drugom poluvremenu bila nezaustavljiva i zabila je svoj šesti gol za novo vodstvo Zagrepčanki. S druge strane, Šenvald je promašila sedam metara i Lokomotiva je dobila utakmicu koju je gubila cijelo vrijeme. Na kraju je završilo 22:20.

S ovom pobjedom Lokomotiva se bodovno odvojila od Podravke i bježi joj dva boda pa možemo reći da će se o prvenstvu odlučivati na uzvratu u Koprivnici. Do kraja jesenskog dijela sezone ostalo je još jedno kolo, a u njemu u petak od 18 sati u Koprivnicu dolazi ŽARK Split, slabiji od dva splitska prvoligaša. Nakon toga slijedi kratka pauza, a već 7. siječnja počinje Europska liga, koja se u Koprivnici s nestrpljenjem iščekuje. Ždrijeb skupina je sutra prijepodne.