7.1 C
Prva utakmica četvrtfinala

EUROPA LIGA Dva lica Podravke, uplašene s previše poklona, u nastavku nadigrale Dunareu – nije bilo dovoljno
E

Sljedeća utakmica najavljena je za iduću nedjelju u Rumunjskoj. Počet će u 18 sati.

Sportsko proljeće “igra” se i u Koprivnici, i to rukometno. Domaća Podravka ugostila je u prvoj utakmici četvrtfinala EHF Europa lige rumunjsku Dunareu. Nažalost nije bilo dobro.

Dugi napadi i čvrste obrane na samom početku. Ipak, gol za gol, prvo Kanaval za Dunareu, a potom i Katarina Pandža za 1:1. Nažalost tri neprisiljene greške u napadu Podravke i gošće nakon pet minuta, ni krive ni dužne, imaju 1:4. Obrvan zove prvi time-out.

Loš početak

Nakon osam minuta Podravka ima tri gola (3:7), muči se u svakom napadu, dok Rumunjke vrebaju greške i bez puno muke pune mrežu. Ovakvom igrom, čini se, Dunarea će biti prevelik zalogaj za Koprivničanke. Josipa Mamić smanjuje u 13. minuti na 5:8, no ne zadugo jer Ježić Dunareu vraća na plus četiri.

Podravka Vegeta - Dunarea Braila

Gošće su najmanje pet golova dale na nepostavljenu obranu. S druge strane Rumunjke se brže vraćaju nakon propuštenog napada. Na pola prvog dijela nova izgubljena lopta Podravke, a Dunarea odlazi na 5:11. Ovaj put Gonzalez s osam metara pored noge Bešen. Ništa ne polazi od ruke domaćim igračicama, Kanaval sad gura loptu kroz ruke Tucaković na vratima Podravke. U nastavku Podravka se malo uozbiljila u napadu, no pala je obrana, a gošće sve to prate golovima. Detalj iz 27. minute najbolje opisuje utakmicu.

Duel Ježić i Katarine Pandže u polovici Dunaree prošao je možda nezapaženo na televiziji. No, u jednom padu Pandže nakon faula Ježić, protivnica je ušla u verbalni okršaj s poprilično oštrim gardom, dok je Pandža djelovala začuđeno, da ne kažemo baš uplašeno. Gošće, iako očito za klasu jače, ušle su u utakmicu kao da se igra finale, bez milimetra popuštanja. Takav stav donio im je na poluvremenu 13:21.

Dobro ušle u drugi dio, ali…

Podravka u drugi dio ulazi serijom 3:0 i na semaforu je 16:21. No, Dunarea veže sljedeća dva za 16:23. Podravka se drži u nastavku, Larissa Kalaus u 42. minuti smanjuje na 19:23 i trener Lund mora zvati time-out. Na polovici drugog dijela 20:25, sudački kriterij prilično na ruku gošći koje igraju čvrsto i uvijek na rubu isključenja. No, isključenja nema. Tek jedno na štetu Dunaree još u prvom dijelu. Podravkašice se ne daju, puno bolje u drugom dijelu. Mamić i Popović smanjuju na 22:25. No, Živković i Quintino vraćaju na plus pet.

Loše prvo poluvrijeme danas je bilo kobno. Nastavak odličan za Podravku, nadigrale su Dunareu u tom dijelu, međutim gošće odlaze kući s pobjedom od 26:32 (13:21).

Uzvratna utakmica četvrtfinala Dunarea – Podravka Vegeta najavljena je za sljedeću nedjelju s početkom u 18 sati. Kao i dosad, prijenos ćete moći gledati na televizijskom prijenosu. Pratite portal epodravina.hr za više informacija.