7.1 C
Poraz u Norveškoj

Europa liga: Storhamar preuzeo vodstvo skupine protiv oslabljene Podravke
E

Podravka Vegeta sljedeću utakmicu Europa lige igra u nedjelju 11. veljače u 14.00 na domaćem terenu

Rukometašice Podravke Vegete nažalost, prepustile su prvo mjesto u Grupi A Europa lige. Na domaćem terenu u Hamaru bila je bolja ekipa Storhamara (Nor) 31:22 (19:11).

Storhamar je i uoči početka natjecanja po grupama glasio za favorita skupine. Podravka, kad je u punom sastavu pokazala je da se s njima itekako može igrati i pobijediti ih. No, danas se najviše osjetilo neigranje prve Obrvanove “napadačke igle” Tine Barišić. Nije tu bilo ni bolesne Ane Pandže. Također, neke od igračica još nisu na 100 posto nakon viroza i ozljeda. Nedostatak kvantitete i kvalitete u rotaciji itekako se osjetio.

Obrvan je pokušavao na time-outu podignuti ekipu, no nije išlo // Foto: Ivan Brkić

Sve gotovo u prvom dijelu

Dva obranjena sedmerca s obje strane i tek prvi pogodak nakon 4 minute i 15 sekundi. Povela je ekipa Storhamara nakon što je Lofqvist probila obranu i zatresla mrežu. Vrlo brzo se otvorilo, a obrane nisu izdržale. Domaće su igračice otišle na 2:0 sedmercem, a pogodila je Obaidli. Podravka prvi pogodak postiže tek u 7. minuti (Šimara).

Europa liga: Detalj s utakmice u Norveškoj
Detalj s utakmice u Norveškoj // Foto: RK Podravka

Ubrzo se Storhamar odvaja kontrama na 4:1. Igra se gol za gol, Franušić s dva i Larissa Kalaus drže priključak. Nakon 10 minuta 6:4 za Storhamar. Na polovici prvog dijela najveća prednost za domaće rukometašice, Obaidli pogađa iz sedmerca 11:6. Podravka bez rješenja u napadu, a postotak obrana tek 7 posto. Obrvan zove time-out kod rezultata 13:7. Storhamar nije posustao, na poluvremenu visokih 19:11 za domaće.

Hrabro drugo poluvrijeme

Podravkašice su hrabro ušle u nastavak. Vrlo brzo su smanjile na 19:13 uz dva gola K. Pandže i izravno isključenje Svele zbog preoštrog starta. Međutim, vrlo brzo peh, Larissa Kalaus dobiva treće isključenje i ona mora na prijevremeno hlađenje na tribinu. Uslijedila su vezana isključenja na štetu Podravke i Storhamar povećava prednost, sad je 22:14.

Ekipa Ivice Obrvana nije se predavala do kraja, dobro je parirala protivnicama, unatoč rezultatskom deficitu. Ipak, Storhamar je, ponajviše zahvaljujući zamahu u prvom dijelu, mirno priveo kraju utakmicu. Na kraju 31:22 (19:11).

Europa liga se nastavlja u nedjelju

Za koprivničku ekipu danas su igrale: Tucaković, Bešen, Zadravec, Vuković, K. Pandža, Popović, Franušić, Đelekovčan, L. Kalaus, D. Kalaus Žulj, Šenvald, Vuljak, Šimara i Mamić. Podravka Vegeta sljedeću utakmicu Europa lige igra u nedjelju 11. veljače u 14.00 na domaćem terenu, a u goste dolazi ekipa Praktiker-Vaca. Koprivničanke i dalje drže sve u svojim rukama, a pobjeda u tom susretu otvorila bi im put prema četvrtfinalu.

I za kraj, jedna prigodna fotografija Podravkašica iz snijegom prekrivene Norveške. Ovo je snimljeno uoči utakmice.

Europa liga: Podravka u Norveškoj