12.6 C
Petak, 3. svibnja 2024.
DINAMO OPRAVDAO ULOGU FAVORITA

Farmaceuti izgubili u Maksimiru, ali da ih nije izdala sreća mogli su zakomplicirati „život“ Modrima

Slaven Belupo pretrpio je poraz na Maksimiru, a favorizirani Dinamo na kraju je slavio s uvjerljivih 3:0. Ipak, bez obzira na poraz Farmaceuti su ostavili dobar dojam, pogotovo u prvih 45 minuta, a da su imali malo više sportske sreće, mogli su Jakirovićevu momčad dovesti u neugodnu situaciju.

Očito je Roy Ferenčina „probudio“ igrače jer je Slaven dobro parirao znatno kvalitetnijem Dinamu, a jedina crna točka je 67. minuta u kojoj su Štefulj i Sušak izveli „kadar“ i za šaljivi kućni video.

Dinamo je očekivano od samog početka dominirao u posjedu lopte, ali u prvih 20 minuta nije bilo pravih opasnosti pred vratima Suška. Prvu pravu priliku zapravo su imali Farmaceuti odmah u uvodu kad je Hoxha uzdrmao vratnicu.

Još bolju priliku Slaven je imao u 24. minuti kad je Šakota ostao sam na deset metara, ali je njegov udarac obranio Nevistić. I prema nepisanom nogometnom pravilu već u idućem napadu Dinamo je to kaznio i poveo.  Mladi Vidović se oslobodio svog čuvara i majstorski s vrha šesnaesterca pogodio malu mrežu za 1:0.

IMG

Odmah na početku nastavka, u 47. minuti Ortiz je u svom prvom kontaktu s loptom mogao šokirati Modre, ali njegov udarac u izglednoj situaciji nije bio precizan. Samo tri minute nakon toga Dinamo je odveo susret u mirne vode. Bulat je idealno uposlio Petković koji je potvrdio da je u odličnoj golgeterskoj formi i povisio na 2:0.

I onda se dogodila ta „smiješna“ 67. minuta u kojoj vratar Sušak i Štefulj nisu bili na istoj „valnoj duljini“, a potonji je zatresao vlastitu mrežu za konačnih 3:0.

DINAMO – SLAVEN BELUPO 3:0 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Vidović (25), 2:0 Petković (50), 3:0 Štefulj (67-ag).

DINAMO (4-2-3-1): Nevistić – Ristovski, Šutalo, Perić, Ljubičić – Bulat (od 84. Ademi), Mišić – Špikić (od 46. Emreli), Baturina (od 76. Rukavina), Vidović (od 66. Menalo) – Petković (od 76. Drmić). TRENER: Jakirović.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Štefulj, Međimorec, Božić (od 74. Boras), Bosec (od 86. Hlevnjak) – Liber (od 60. Agbekpornu), Lepinjica – Hoxha, Mioč, Štrkalj (od 86. Mađarić) – Šakota (od 46. Ortiz). TRENER: Ferenčina.