11.5 C
PORAZ SLAVEN BELUPA

Farmaceuti opet uspavani, Gorici bili pravi poklon za prekid crne serije od šest poraza i osam susreta bez pobjede

Ni u Velikoj Gorice nije zabljesnulo veliko pojačanje, Robert Murić, a ni ostali "ofenzivci" nisu bili raspoloženi pa je poraz bio neminovan

Slaven Belupo odigrao je još jednu utakmicu za zaborav i to je iskoristila Gorica koja je prekinula seriju od osam utakmica bez pobjede i šest uzastopnih poraza, a na kraju je slavila s minimalnih 1:0. Ni u Velikoj Gorice nije zabljesnulo veliko pojačanje, Robert Murić, a ni ostali “ofenzivci” nisu bili raspoloženi pa je poraz bio neminovan.

Odmah u petoj minuti Murić je promiješao domaću obranu, ali je njegov udarac s 12 metara završio u bloku pa se Gorica izvukla. U 12. i 16. minuti opasno su živjeli Farmaceuti. Prvo je udarac Mitrovića glavom sa šest metara bio zamalo previsok, a u drugoj izglednoj prilici Rukavina je s deset metara loše pucao.

Slaven je zaprijetio u 18. minuti preko Mioča koji je potegnuo s 20-ak metara, ali je domaći vratar bio na visini zadatka. Samo dvije minute nakon toga u izglednoj prilici bio je i Međimorec nakon ubačaja Murića, ali je njegov pokušaj glavom sa sedam metara išao po sredini gola pa Banić nije imao težak posao.

Blizu vodstva Farmaceuti su bili u 58. minuti. Nakon ubačaja Murića lopta se odbila do Libera koji je s 13 metara promašio okvir gola. I onda je Gorica u idućem napadu povela. Prvo je Pršir s 18 metara dobro protegnuo Suška koji je skrenuo loptu u korner. Iz tog kornera ubačaj Pršira Krizmanić je spustio za Matavža, a on je neometan s pet metara zatresao mrežu za 1:0.

Nakon duže uspavanke, Slaven je u 79. minuti konačno opasno zaprijetio. Nakon udarca iz kuta Boras je prebacio loptu na drugu vratnicu za Međimorca, no njega je malo omeo Krizmanić i to je bilo dovoljno da lopta završi u naručju domaćeg vratara. U idućem napadu Farmaceuti su imali najbolju priliku za izjednačenje, no Šakota nije dobro uštimao nišanske sprave i Gorica je ipak prekinula svoju crnu seriju.

GORICA – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

STRIJELAC: 1:0 Matavž (59).

GORICA (4-2-3-1): Banić – Munksgaard, Maloča, Krizmanić, Štiglec – Pršir (od 90. Kapulica), Mrzljak – Lazarov (od 63. Soldo), Mitrović (od 90. Sagna), Rukavina (od 46. Jurić) – Matavž (od 84. Leš). TRENER: Jeličić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Štefulj, Boras, Međimorec, Bosec – Lepinjica, Agbekpornu (od 76. Caimacov) – Murić (od 76. Nongoh), Mioč, Liber (od 60. Šakota) – Štrkalj (od 87. Šuto). TRENER: Ferenčina.