10.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
EUROPSKA LIGA

FOTO Agonija traje, nemoćna i bezidejna Podravka potvrdila zadnje mjesto, vrijeme je da netko prizna da stvari ne idu u dobrom smjeru

Nažalost, ovo je Podravkina realnost, koliko god svi u klubu najavljivali bolje dane. To je priča koju slušamo već godinama

Nakon tri uzastopna europska poraza, rukometašice Podravke danas su lovile prvu pobjedu kako bi barem malo osvijetlile obraz nekad velikog europskog kluba. Za tako nešto trebalo je pobijediti danski Nykobing protiv kojeg su se prije dva tjedna prilično dobro držale i bile u egalu do 55. minute, no tada su pale i izgubile s pet golova razlike. Isto se dogodilo i danas. Agonija traje, novi poraz je upisan, a samim time i sve šanse da Podravka prođe grupu. Nykobing je slavio 24:29.

Gošće iz Danske vodile su od samog početka utakmice, a Podravka se koliko-toliko držala do 25. minute. Pet put je dolazila do izjednačenja (2:2, 3:3, 8:8, 10:10, 11:11), no tada, igrala se 24. minuta, kao da se nešto prelomilo u Babićevim djevojkama, koje do poluvremena više nijednom nisu zabile, a primile su čak pet puta. Dakle, nakon 30 minuta igre bilo je 11:16 i tu su gošće prelomile utakmicu.

Larissa Kalaus, Ana Pandža i Tonka Tucaković, koja je ušla umjesto neraspoložene Lucije Bešen pokušavale su nekako držati ritam, ali ostatak ekipe nije pratio korak, a ponovno je bilo i previše pogrešaka. Željko Babić, nema sumnje, imao je itekako posla u svlačionici.

RK Podravka - NFH Nyk

Međutim, na parketu se to nije vidjelo, odnosno osjetilo ni u nastavku utakmice. Podravka je bila nekako hladna, a Dankinje su to koristile i održavala, čak i povećavale prednost. Konstantno su bile u plusu pet do sedam golova, a koliko god Babić rotirao, rješenja nije bilo. U 50. minuti bilo je 19:25 za gošće i već tu je bilo jasno, ako ne i ranije, da dva boda idu prema sjeveru Europe. Završilo je 24:29, a kod Podravke valja izdvojiti i pohvaliti tek Larissu Kalaus, koja je zabila sedam pogodaka.

Nažalost, ovo je Podravkina realnost, koliko god svi u klubu najavljivali bolje dane. To je priča koju slušamo već godinama. Publici, koja je u Europi prati klub u pristojnoj brojci, baca se pijesak u oči, a koliko su stvari daleko otišle, naravno u krivom smjeru, najbolje nam dokazuju problemi s izgubljenim loptama i promašenim sedmercima. Danas ih je bilo tri. Nažalost, tako se u Europi ne može igrati i to je način na koji se u Europi ne brane boje kluba…