5.7 C
četvrta nl bj-kc-vt

FOTO Cvetkovčanima ljepotica kola s devet golova, preluda završnica u Legradu, ključna pobjeda Pitomače na teškom gostovanju

Dva županijska dvoboja pokazala su se kao dvije poslastice

Dvobojima u Kloštru Podravskom, Legradu i Predavcu, okončano je i 23. kolo u Četvrtoj NL BJ-KC-VT. Podsjetimo, još jučer je Borac uzeo bod u Slatini, Molvarci su potopljeni kod Voćina, dok je Bilogora došla do lagana tri boda i približila se Pitomači na bod.

Zato su danas Presečan i njegova družina morali tražiti puni plijen na jednom od težih gostovanja u ligi, onom u Predavcu. Znali su da bi pobjedom napravili veliki korak prema naslovu i to su napravili, slavili su 0:2 i to bi se moglo pokazati ključnom pobjedom.

S druge strane, u Kloštru Podravskom i Legradu gledali smo županijske okršaje. Mladost je, tako, ugostila trećeplasirani Tehničar i u ljepotici kola s devet golova odigrali su 6:3 u korist gostiju. Poveli su gosti već u 5. minuti, domaćini preokrenuli, no Cvetkovčani još jednom zabili za 2:2 na poluvremenu. Pola sata prije kraja bilo je 3:3, a onda su Cvetkovčani ubacili u petu brzinu i s tri komada riješili utakmicu.

U Legradu su pak gostovali Ferdinandovčani, a bodovi su bili važniji domaćinu, koji je jučer pao na pretposljednje mjesto. I tamo je bilo ludih 90 minuta, a sve se odigravalo u samoj završnici. Domaćini su poveli u 87., gosti se vratili prekrasnim pogotkom iz slobodnjaka u nadoknadi, nakon čega su Legrađani promašili penal. Prethodno, pri rezultatu 0:0, je i Ferdinandovac promašio s bijele točke. Dakle, završilo je 1:1.

Na ljestvici je Pitomača vodeća s četiri boda prednosti pred Bilogorom, Cvetkovčani su sigurni treći, Borac, Ferdinandovac, kloštranska Mladost i Molvarci ugurani su između pete i osme pozicije, dok su pri dnu Legrađani, imaju 14 bodova, baš kao i Voćin. Zadnje je Suhopolje sa skromnih pet bodova.

Talent

BRAVO! Mladi glazbenik Jakov Ovnić osvojio prvo mjesto na međunarodnom natjecanju

Veliki uspjeh postigao je Jakov Ovnić, učenik 5. razreda Osnovne škole Đurđevac i 3. razreda Glazbene škole Fortunat Pintarić...