Subota, 27. travnja 2024.
PRVA HNL

FOTO Dinamo rutinski po snažnom pljusku trima pogocima matirao Slaven Belupo

Strijelci za Modre bili su Petković, Atiemwen i Moro.

Slaven Belupo sezonu HT Prve lige započeo je porazom 2-0 od Osijeka u Gradskom vrtu, dok je danas, u premijernom susretu na Gradskom stadionu Ivana Kušeka Apaša, ugostio zagrebački Dinamo. Aktualni prvak je, pak, prvo kolo apsolvirao pobjedom 3-0 nad Lokomotivom.

Trener domaćina Ivica Sertić nije mogao računati na Međimorca koji je dobio crveni karton, nedovoljno spremne Bačelića-Grgića i Krstanovića te neregistriranog Alidemu. Zanimljivo je kako se od prve minute na teren odlučio postaviti dva nedavna pojačanja – Radivojevića i Glavčića – pri čemu je potonji priliku s klupe dobio na gostovanju u Slavoniji. S druge strane, strateg Modrih Nenad Bjelica na raspolaganju nije imao Andrića, Moharramija, Theophilea-Catherinea, Pinta, Olma, Moubandjea i Zagorca.

Rani pogodak Petkovića i neiskorištena pogreška Livakovića

Tek što je lopta krenula s centra, Dinamo je poveo. Po lijevoj strani neometan se kaznenom prostoru približio Marin, u sredini pronašao Petkovića koji se odlično zagradio, sačuvao loptu, a zatim i zabio u lijevu stranu pokraj nemoćnog Filipovića za 0-1 u 4. minuti. Prvu pravu priliku za izjednačenje domaći su imali u 9. minuti kada je pokraj vratnice s 20-ak metara pokušao kapetan Delić.

Prvih 15-ak minuta publika je mogla vidjeti dominaciju gostiju koji su, ponajprije oslanjajući se na Petkovića i njegovo izvlačenje Slavenova stoperskog dvojca s pozicije, omogućavali Atiemwenu da ostane ‘jedan na jedan’ s Radivojevićem ili Božićem koji nigerijskog brzanca nije mogao pratiti. U jednoj od takvih situacija 31-godišnji defenzivni igrač bio je primoran napraviti prekršaj za koji mu je glavni sudac Marko Matoc pokazao žuti karton.

Desetak minuta zatišja prekinuo je Čanađija. Odličnu povratnu loptu u 35. minuti nažalost je poslao pored vratiju. Bizaran trenutak dogodio se dvije minute kasnije. Ponovno je Slavenov veznjak bio u centru pažnju. Livaković je prilikom ispucavanja u nogu pogodio Majera, ostavivši gol nečuvanim. Ipak, Čanađijin preslabi udarac bez problema uhvatio je hrvatski reprezentativac.

Ono što Slaven nije uspio, Dinamo jest – iskoristiti pogrešku. Nesmotreno je loptu na sredini terena izgubio Glavčić, koji je par minuta prije zaradio opomenu, Petković dao za Majera čiji je udarac Filipović lijepo zaustavio, ali kod drugoga nije uspio. Dodavanje do usamljenog Atiemwena na drugoj strani bilo je točno, a on je imao lagan zadatak proslijediti loptu u praznu mrežu i povećati vodstvo na 0-2 pet minuta prije odmora.

Do kraja prvoga dijela rezultat se nije mijenjao. Valja istaknuti kako su domaći više puta mogli istrčati bolju kontru i polukontru, no nedostajalo je koncentracije u ključnim dodavanjima.

Snažan pljusak i gostujući navijači obilježili nastavak

Dobrih 20 minuta nastavka publici na tribinama, izuzevši dalekometne pokušaje Majera s jedne i Bogojevića, koji je ušao na poluvremenu, s druge strane, zanimljivije je bilo pratiti približavanje tamnih oblaka koji su snažni pljusak na Apaš donijeli u 68. minuti.

I dok je Petković na jednoj strani u 71. minuti pokušavao postići pogodak, gostujući navijači, Bad Blue Boysi, na teren su ubacili dvije bengalke, kao i druga pirotehnička sredstva. Istaknimo kako je jedno od njih završilo pod nogama njihovih igrača. Srećom, nije došlo do eksplozije, iako su se igrači pohitali skloniti.

Kvaliteta igre u vremenski iznimno nepovoljnim uvjetima potpuno je pala. Konačnih 0-3 na asistenciju Majera plasiranim udarcem postavio je Moro u 88. minuti. Slaven Belupo tako nakon dva odigrana kola nema nijedan bod, ali ni postignuti pogodak. Slijedi gostovanju u Rijeci.

HT Prva liga, 2. kolo, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš:

Slaven Belupo – Dinamo Zagreb 0-3

Dobro je znati

Prijatelji s povlasticama su posebna kategorija ljubavnika, evo koja pravila treba odrediti

Ovo je najvažniji dio. Dobar prijatelj je netko tko vas dobro poznaje i s kim možete biti iskreni, zato...