6.5 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
županijski kup

FOTO Drnjančani prvi osigurali proljeće u kupu, otpor Osvita na Parku prinčeva slomili tek u posljednjim minutama

Sve ostale utakmice igraju se sutra od 16.30 sati

Nogometaši Tomislava iz Drnja prvi su četvrtfinalisti Županijskog nogometnog kupa. u prvoj i jedinoj današnjoj utakmici, pobijedili su Osvit iz Đelekovca s 4:1 i tako prezimili u ovom natjecanju, jer će osam najboljih snagu odmjeriti tek na proljeće.

Što se tiče same utakmice, domaćini su na Parku prinčeva istrčali s ulogom favorita, u konačnici je i obranili, ali do pobjede su došli teže nego što su neki očekivali i osigurali su je u posljednjim minutama.  Đelekovčani su se držali vrlo dobro, iako se došli bez nekoliko igrača, a mrežu su čuvali čistom sve do desetak minuta prije kraja prvog poluvremena, kada je Zlatar zabio za vodstvo Tomislava 1:0.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a tek što je počeo drugi dio, domaći navijači imali su novi razlog za rundu, jer je Lončar, inače bivši igrač Osvita, pogodio s bijele točke za 2:0. Treba naglasiti kako je jedanaesterac bio pomalo diskutabilan, jer intenzitet između igrača jedva je postojao, no za Vecka nije ništa nije bilo upitno.

kup utakmica u Drnju

Desetak minuta nakon toga Jozo Paradžik je smanjio na 2:1, nakon čega smo gledali ravnopravnu utakmicu, no sve dvojbe nekoliko minuta prije kraja otklonio je Širić, koji je glavom zakucao loptu u mrežu. U posljednjoj minuti utakmice konačnih 4:1 postavio je Zlatar nakon prekrasnog solo prodora. Bio mu je to drugi gol na utakmici, čime je i bio ponajbolji igrač dvoboja.

Ostale utakmice igraju se sutra poslijepodne, a opširnije o njima možete čitati OVDJE, jer smo ih ranije najavili.