Srijeda, 8. svibnja 2024.

FOTO Druga ŽNL // Remi na Parku prinčeva

Hlebinska Lipa u Drnju je uspjela uzeti veliki bod protiv Tomislava, ekipe koja je glavni konkurent za naslov prvaka. Njihov je uspjeh tim veći što su od 83. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Hunjet.

Alen Samoščanec i Alen Kesteli u duelu // FOTO: Marko MurkovićTomislav iz Drnja propustio je priliku učvrstiti se na prvoj poziciji ljestvice Druge ŽNL. U sedmom kolu na domaćem terenu odigrali su bez pogodaka s Lipom iz Hlebina. Iako gledatelji nisu mogli vidjeti ni jedan pogodak, bilo je tu svega, od odličnih prilika do čudnih sudačkih odluka, čak 11 žutih i jedan crveni karton.

Već u prvom poluvremenu nervoza se mogla rezati nožem, a navijači obje ekipe komentirali su kako je za to kriv sudac, no odluke struke nećemo komentirati. Domaćini su u utakmicu ušli ležerno, kao da su već osvojili tri boda. Gosti su pak bili ‘nabrijani’ i odigrali iznad svojih mogućnosti kako bi se kući vratili s pozitivnim rezultatom.

Navijači Tomislava // Foto: Marko MurkovićNakon prvih 45 minuta nastavilo se u istom tonu. Igralo se uglavnom na sredini terena s nekoliko pokušaja kontri na jednoj i drugoj strani. Uglavnom sterilna utakmica postala je vrlo zanimljiva u posljednjih desetak minuta. Nekoliko puta igrači su bili na rubu incidenta zbog sudačkih odluka. U 83. minuti Hunjet je dobio drugi žuti karton i morao je napustiti travnjak.

Domaćini su nekoliko puta zaprijetili pokušajima Bačija, Premeca i Kašića, no obrana Lipe uspjela je otkloniti sve njihove prijetnje. Iako su igrali s igračem manje, i Hlebinčani su imali dvije-tri prilike u posljednjih pet minuta, no Ilić je odličnim reakcijama te jednom uz pomoć vratnice uspio očuvati mrežu.

Petar Dombaj, trener Tomislava

– Čestitam gostima na fer i korektnoj borbi. Bila je ovo prava čvrsta i muška utakmica. Na kraju smo podijelili bodove. Mi smo bili hendikepirani bez dva standardna igrača. Okrećemo se Ferdinandovcu i sljedećem kolu – rekao je Petar Dombaj, trener Tomislava.

tomislav d lipa2015-16

– Moram svojim dečkima čestitati jer su odigrali jednu pravu čvrstu i mušku utakmicu. Mislim da smo imali neke prilike za rezultat u našu korist, no slažemo se i s neriješenim rezultatom. Od početka smo znali da će biti teško, no pokazali smo da možemo – rekao je Željko Držaić, trener Lipe.

DRUGA ŽNL, 7. KOLO

TOMISLAV D – LIPA 0:0

DRNJE – Park prinčeva. Gledatelja 200. Sudac: Vjekoslav Jalžabetić.

TOMISLAV: Ilić, Kesteli, J. Varga, Kragulj, I. Varga (od 74. Šamonik), Virovec (od 68. Širić), Premec, Dombaj, Sobota (od 46. Mraz), Bači, Bos (od 82. Kašić). TRENER: Petar Dombaj.

LIPA: Pavlić, Štrkalj, Posavec, Sabolić, Kiš, Šimunić, I. Ritoša, Samoščanec, Gregl, Hunjet, M. Ritoša. TRENER: Željko Držaić.

Rezultati ostalih utakmica Druge ŽNL:

Miklinovec i Ferdinandovac u subotu su otvorili sedmo kolo Druge ŽNL. Slavili su gosti rezultatom 3:0. Omladinac i Starigrad su u Herešinu odigrali neriješeno 2:2. Reka je pak u Koprivničkim Bregima svladala Mladost 2:0, a sigečka mladost izgubila je na domaćem terenu 1:0 od Viktorije. GOŠK je u Gotalovu ponizio Polet iz Glogovnice rezultatom 9:0, a Tehnika je s 1:0 svladala Hrvatski bojovnik.