Četvrtak, 2. svibnja 2024.
SPEKTAKL NA APAŠU

FOTO/VIDEO Ferdinandovac poveo pa Tehnika-Koprivnica preokrenula i osvojila Županijski kup

Glavni sudac današnje utakmice bio je Mario Vecko, Dominik Juranić i Nikola Novak mahali su uz linije. Uloga četvrtog suca pripala je Tomislavu Hlevnjaku, a ona delegata Mladenu Polančecu.

I to smo dočekali, pod reflektorima Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš odigrano je finale Županijskog kupa! Susreli su se Tehnika-Koprivnica, zapravo kao domaćin, i Ferdinandovac, momčad koja je proteklu subotu odigrala povijesnu utakmicu protiv zagrebačkog Dinama u sklopu šesnaestine finala Hrvatskog kupa.

Do pobjede i titule osvajača Županijskog kupa stigla je Tehnika-Koprivnica rezultatom 3-1 (1-1)! Prošlogodišnji pobjednik bila je Mladost iz Kloštra Podravskog.

Prvotni termin odigravanja današnje utakmice odgođen je uslijed utjecaja koronavirusa. Podsjetimo, Ferdinandovac je u polufinalu izbacio Borac nakon jedanaesteraca. Tehnika je, s druge strane, porazila Tehničar.

Trener Ferdinandovca Mladen Karan u prvih 11 uvrstio je vratara Stjepana Peršića, zatim Roberta Kožara, Josipa Fučeka, Martina Karlovčana, Nikolu Zvonara, Sinišu Đipala, Juricu Karana, Vjekoslava Turkovića, Luku Jasenka, Nikolu Careka i Rade Križanovića. Strateg Građevinara Tomo Čiković u presudnoj utakmici odlučio se za Vedrana Vrhovca koji je čuvao mrežu, dok su od prve minute zaigrali i Luka Ernečić, Jura Dodlek, Dominik Sabol, Josip Salajec, Marko Radotović, Stjepan Korenika, Filip Lovković, Stjepan Šantek, Denis Maurović i Domagoj Hlevnjak.

Ulaz na Apaš bio je besplatan, što je, naravno, rezultiralo fino popunjenim tribinama.

Karan doveo Ferdinandovac u vodstvo, Ernečić poravnao pred odmor

Nije prošlo ni 30 sekundi kada je dubinsku loptu Građevinara izbio vratar Peršić. Kako se nalazio daleko od vratiju, tako je kapetan Ernečić s centra pokušao pogoditi praznu mrežu. No, nije uspio, lopta je otišla par metara dalje.

Oba su sastava prvih 15-ak minuta stvarala poluprilike. Najozbiljniju vidjeli smo u 13. minuti kada je Salajec pucao s 20-ak metara. Iako Peršić nije morao intervenirati, lopta je prošla uz samu vratnicu.

U 21. minuti Ferdinandovčani su se sjurili lijevom stranom. Karan je povukao i kada se činilo da će pucati, odlučio je odigrati dupli pas sa suigračem. Činilo se kako je lopta izgubljena. Ali, pogreška u obrani Tehnika-Koprivnice omogućila je Karanu lagani dolazak do lopte u šesnaestercu i, uz blagi odbijanac od braniča, doveo je svoju ekipu u vodstvo.

Karan je doveo Ferdinandovac u vodstvo // Foto: Ivan Balija

Salajecov udarac prohujao je pored jedne strane vratiju, a onaj Korenike, mnogo snažniji s dvadesetak metara, u 24. minuti, pored druge. Promjene rezultata, premda se Peršić maksimalno rastegnuo, nije bilo.

I kada su svi već bili spremni za odmor, vidjeli smo pogodak izjednačenja. Ubačaj iz kuta odbio se prema rubu kaznenog prostora gdje je napet čekao Ernečić i koji je dotad igrao odličnu, kapetansku utakmicu. Zamahnuo je i iz voleja pospremio loptu iza Peršića. Vratar Ferdinandovca nije imao šanse, 1-1.

Tehnika-Koprivnica potpuno preokrenula i osvojila prvi Kup u svojoj kratkoj povijesti!

Nastavak utakmice otvorio je Karan pokušajem iz slobodnog udarca. Vrhovec je loptu samo ispratio pogledom.

U 58. minuti Fuček je imao priliku solidnu priliku, iako su suparnici tražili prekršaj na njihovu stoperu. Ali, nije pogodio okvir vratiju.

Potpuni preokret publika na Apašu vidjela je u 61. minuti. Korenika je atraktivno pokušao prebaciti Peršića. On je tu loptu boksa, završivši na podu, što je iskoristio Radotović prije toga vagnuvši braniče Ferdinandovca, a zatim mirno pogodivši u njemu desni kut za 2-1.

Najveću priliku za Ferdinandovac u 70. minuti promašio je njihov strijelac i kapetan. Dobru dugu loptu nije očistila obrana Tehnika-Koprivnice. Karan nije imao vremena smiriti loptu, već je u ogledu jedan-na-jedan s Vrhovcem pokušao iz prve. Nažalost po Ferdinandovac, nije poravnao rezultat. Imao je Ferdinandovac dvije-tri zbilja dobre prilike, posebice nakon prekida. U kaznenom prostoru Tehnike nastale su gužve koje su sretno i spretno riješene.

Par trenutaka kasnije, dogodilo se suprotno. Sklizak teren cijelu je utakmicu zadavao probleme igračima obiju ekipa. Odlučujućim se pokazao u 78. minuti. Na dugu loptu izletio je Peršić, poskliznuo se, a Kozjak – koji je u igru ušao koju minutu ranije – u sprintu uzeo loptu i pogodio u nebranjenu mrežu za 3-1.

Sastav trenera Karana nije odustajao. Pucao je Karan, najopasniji igrač gostiju, iz slobodnog udarca, na što je morao reagirati Vrhovec. Turković je, pak, još jednom iz gužve natjerao Tehnikina čuvara mreže na intervenciju. Svi ti pokušaji nisu urodili plodom niti smanjenjem rezultata. Tehnika-Koprivnica osvojila je prvi naslov pobjednika Županijskog kupa, pri čemu valja podsjetiti kako je klupska povijest – nastala povezivanjem Koprivnice i Tehnike – kratka.

Medalje i pehar pobjednicima svečano su uručili župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren te predsjednik Županijskog nogometnog saveza Robert Markulin.