14.1 C
ATLETSKI KLUB KOPRIVNICA

FOTO Koprivnički atletičari nastupili na nekoliko domaćih i inozemnih natjecanja, zlatne medalje osvojili su Jelena Dolenec i Antonio Gložinić

Nedjelja je bila rezervirana za 12-satnu utrku SLO 12 RUN koja je održana u slovenskom gradu Kranju

Članovi Atletskog kluba Koprivnica proteklog su vikenda nastupili na čak nekoliko natjecanja i odradili još jedan bogati sportski vikend.

U Karlovcu je protekle subote i nedjelje održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke, a na ovom natjecanju nastupila je Josipa Mikulec. Prvi dan je nastupila u disciplini bacanje diska te u konkurenciji 11 mlađih juniorski osvojila peto mjesto hicem od 27,03 metara. Drugi dan natjecanja nastupila je u disciplini bacanje koplja i u jakoj konkurenciji od 12 mlađih juniorki hicem od 36,81 metara osvojila sjajno četvrto mjesto.

Protekle subote u parku prirode Medvednica je u organizaciji DŠR Aktivan život održana trail utrka u nekoliko staza različite dužine. Na stazi Hunjka dužine 4,5 kilometara, pobjedu je u ženskoj konkurenciji ostvarila Jelena Dolenec koja je stazu istrčala za odličnih 23:45.

Također, na isti dan je u organizaciji Općine Pitomača održana i trail utrka Klopotec Trail Pitomača 22.. Na kratkoj stazi dužine sedam kilometara pobijedio je Antonio Gložinić s vremenom od 30:06. Na istoj stazi trčao je i Zdravko Ljubić te osvojio peto mjesto u kategoriji M50 s vremenom 56:24. Na dužoj stazi od 14 kilometara, Vanja Rupčić je bila peta u kategoriji Ž40 s vremenom od 1:30:55, a u istoj kategoriji je nastupila i Nataša Sušanj koja je s vremenom 1:37:06 zauzela šesto mjesto. Na ovom natjecanju nastupio je i Tomislav Cestar koji je u kategoriji M40 završio 18. u ukupnom poretku s vremenom 1:32:47.

Nedjelja je bila rezervirana za 12-satnu utrku SLO 12 RUN koja je održana u slovenskom gradu Kranju. Na ovom natjecanju sudjelovali su najbolji ultramaratonci svijeta, a u njihovom društvu trčao je i Mirko Antoljak koji je po iznimno teškim vremenskim uvjetima za 12 sati uspio istrčati 106 kilometara i osvojio odlično 23. mjesto.