14.6 C
Srijeda, 8. svibnja 2024.

FOTO // Križman i Savić zabili za remi s Lokosima, dvije asistencije Purića

Slaven Belupo izvukao je remi protiv Lokomotive! U utakmici koju su većim dijelom kontrolirali gosti iz Zagreba, Farmaceuti su se uspjeli vratiti zahvaljujući velikoj borbenosti te je konačnih 2:2 ipak zadovoljilo gledatelje na koprivničkom stadionu. A brojači su izbrojili da ih je bilo točno 756.

– U prvom dijelu odigrali smo ispod razine, a u nastavku smo ih pokušali poremetiti izvan sustava. Vjerujem da će nam ovaj pozitivan rezultat ipak dati još jedan impuls da krenemo prema gore, volio bih da ova momčad počne vjerovati u sebe koliko ja vjerujem u nju – komentirao je nakon utakmice trener Slavena Belupa Željko Kopić.

Uoči susreta predsjednik Natjecateljske komisije HNS-a predao je Slavenovom kapetanu Mateasu Deliću pokal za fair-play u prošloj sezoni kojeg su Farmaceuti osvojili kao klub s najmanje kartona, incidenata u gledalištu i kazni.

Lokomotiva je povela već u 3. minuti, kad je Rozman obranio udarac Šovšića, ali je Marić pospremio odbijanac.

Prijetili su potom Mišić, Andrijašević i Šovšić, ali bez učinka. U 30. minuti pored gola loptu šalje Ejupi u prvoj prijetnji domaćih.

Lokomotiva je kontrolirala igru i sakrila loptu, teško se Slaven s time nosio. U 41. minuti Šovšićev udarac brani Rozman, dvije minute kasnije Doležal je neprecizan iz dobre situacije. U padu Gregurine u 44. minuti u šesnaestercu Lokomotive sudac nije vidio ništa sporno.

Sandi Križman postigao je prvi Slavenov pogodak // Foto: Mario Kos

Agresivno je krenuo Slaven u nastavak, Brlek i Ozobić donijeli su svježinu i energiju, i u 48. minuti nakon dobre akcije i ubačaja Purića glavom za 1:1 pogađa Sandi Križman.

Međutim, već u 55. minuti Fiolić nakon asistencije Mišića glavom vraća prednost Lokomotivi.

Slaven je u završnici pritisnuo i u 84. minuti Zelenika brani dobar pokušaj Ozobića.

Ejupi je u 85. minuti probio obranu Lokomotive i zabio za izjednačenje, ali mu je pomoćni sudac Đurak podigao zastavicu i, pokazala je tv-snimka, poništio regularan pogodak.

Pravda je ipak pobijedila, u 87. minuti s desne strane ubacio je Purić, a Stefan Savić, Slavenovo pojačanje iz Austrije, glavom je prebacio Zeleniku i postavio konačnih 2:2.

– Odigrali smo kvalitetnu utakmicu i bili bliže pobjedi, a na kraju sam zadovoljan i bodom jer je Slaven mogao uzeti i više. Pohvale svim igračima na zanimljivoj utakmici – rekao je trener Lokomotive Ante Čačić.

Muzafer Ejupi (u skoku s loptom) svladao je Zeleniku, ali mu je pogodak poništen zbog nepostojećeg zaleđa // Foto: Mario Kos

MAXTV PRVA LIGA, 3. KOLO

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 2:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 756. Sudac: Mihalj (Velika Mlaka).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Potokar, Mikulić, Delić – Paracki (od 46. Brlek), Gregurina, Crepulja – Marciuš (od 46. Ozobić), Ejupi, Križman (od 63. Savić). TRENER: Željko Kopić.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Zelenika – Bartolec, Prenga, Capan, Bručić – Leko, Andrijašević – Mišić, Šovšić (od 82. Begonja), Doležal (od 53. Fiolić) – Marić (od 68. Kolar).
TRENER: Ante Čačić.

STRIJELCI: 0:1 Marić (3), 1:1 Križman (48), 1:2 Fiolić (55), 2:2 Savić (87).

ŽUTI KARTONI: Gregurina (63 – preoštar start) Marić (68 – nesportsko ponašanje), Bartolec (70 – preoštar start), Leko (90 – preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Vedran Purić (Slaven Belupo).

OSTALI REZULTATI 2. KOLA: Dinamo – Inter 5:1, Split – Osijek 2:1, Zagreb – Rijeka 3:3, Istra 1961 – Hajduk 4:1.