prva žnl

FOTO Molvarci šokirali Ivančane, Lipa Novigrace, u Žabnu pukla petarda

Bratstvo je napokon došlo do prve domaće pobjede

Kao što smo pisali u najavi, peto kolo Prve ŽNL bilo je najuzbudljivije dosad. Derbiji su se igrali diljem županije, a sve je počelo jučer, kada je Miklinovec u koprivničkom okršaju, pogotkom Milasa, bio bolji od Močila. Drugi nas je čekao prijepodne u Kunovcu, gdje su gostovali Kalinovčani.

Bratstvo je lovilo i napokon ulovilo prvu domaću pobjedu. U vrlo uzbudljivoj utakmici bilo je 4:2. Blažević je doveo domaćine u vodstvo već u trećoj minuti, zabio je i Marjanović, dok je Belobrk dvaput goste vraćao u egal. S 2:2 krenulo se u nastavak i taj rezultat vrijedio je sve do 75. minute, kada je Bartolić zabio za 3:2, Pobjednika je u posljednoj minuti odlučio Marjanović svojim drugim pogotkom.

Derbi kola igrao se u Koprivničkom Ivancu. Na noge vodećoj Slogi došli su vrlo dobri Molvarci i bio je to sudar dviju neporaženih momčadi. Očekivala se tvrda utakmica s malim brojem golova, a to se i obistinilo. Na kraju su svoju priliku dočekali Molvarci, kojima je bio dovoljan jedan pogodak.

Osvit je bio bolji od Panonije // Foto: Vedran Tkalec

Zanimljivo je bilo i u okršaju dvaju Tomislava, koji se igrao u Žabnu. Uspješniji je bio onaj domaći, koji je Drnjančanima podario čak pet komada. Već na poluvremenu bilo je 4:0, a u konačnici 5:2. Ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u Peterancu. Panonija je dvoboju starih rivala ugostila Osvit, a razloga za slavlje imaju Đelekovčani. Pobijedili su 2:1 i sve su bliže gornjem dijelu ljestvice.

Pisali smo da su Novigraci svojevrsno iznenađenje lige. Nitko ih nije vidio visoko u poretku, no odlično su krenuli, srušili neke od favorita, a taj niz namjeravali su nastaviti i danas protiv Lipe. Međutim, Hlebinčani su se tvrdo postavili i to im se u konačnici isplatilo. Slavili su 0:1 i zadali prvi poraz Dravi u tekućoj sezoni.

Za kraj nam je ostao dvoboj Viktorije i sigečke Mladosti, koji se igrao u Vojakovcu. Favorita na malom i vrlo teškom travnjaku za igranje nije bilo i to se najbolje očituje u rezultatu. Poveli su gosti, domaćini izjednačili u nastavku i 1:1 ostalo je do kraja.