Četvrtak, 9. svibnja 2024.
županijski nogomet

FOTO Neviđene golijade i ogromna iznenađenja u zadnjem jesenskom kolu, pao vodeći dvojac, Panonija druga

Kunovčani i Prugovčani slave naslove jesenskih prvaka

To je to! Odigrano je i posljednje jesensko kolo, koje nam je po običaju donijelo puno uzbuđenja. O jučerašnjoj pobjedi Picoka u Starigradu već smo pisali, a jutarnja matineja u Đelekovcu donijela nam je prilično veliko iznenađenje. Naime, Osvit je s glatkih 4:1 rasturio društvo iz Drnja, koje je bilo neprepoznatljivo. Bogdan je zabio dva komada, po jedan Lopatnik i Nikola Drvarić, dok je za goste počasni desetak minuta prije kraja zabio Zlatar.

Kunovčani su s ulogom favorita otputovali u Žabno, no znalo se da ih čeka težak posao. U ludoj utakmici sa sedam golova na kraju su slavili domaćini 4:3 i tako priredili još jedno iznenađenje. Lipa je u Hlebinama zaustavila dobru seriju Ivančana i slavila 5:2, Kalinovac je kao domaćin bio bolji od Močila s 3:2, s time da je pobjednički pogodak dao iz penala u zadnjim minutama, a tri boda upisala je i Drava, koja je bila bolja od Miklinovca s 2:1. Za kraj nam je ostao općinski derbi u Peterancu, u kojem je Panonija ugostila sigečku Mladost. Vrlo tvrda utakmica odlučena je u sudačkoj nadoknadi pogotkom Panonije, koja će tako prezimiti na drugoj poziciji. Prvo je Bratstvo koje ima pet bodova više od Panonije i šest od Drnja, a na dnu Miklinovec, ispred kojeg su Sigečani i Močilani.

U Drugoj ŽNL Glogovčani i Herešinčani još jučer su upisali vrijedne pobjede, a danas u naslov jesenskog prvaka s visokih 7:1 potvrdili Prugovčani, koji su deklasirali Bojovnik. Težak poraz upisao je i Čvrstec u Bregima, gdje je bilo čak 8:1, dok su Torčanci u Ždali uzeli samo bod, odigravši 1:1. Mičetinac i Viktorija odigrali su raspucanih 90 minuta sa šest golova i bez pobjednika (3:3), dok je GOŠK stradao u Gornjoj Rijeci s 4:0. Prugovac je prvi sa sedam bodova više od Rudara, dok Herešinčani i Torčanci imaju dva boda manje od Glogovčana i dijele treću poziciju. Na dnu je Graničar bez boda i s već jednom nogom u nižem rangu.

Odigrane su i dvije utakmice u Četvrtoj NL. Borac je u Imbriovcu svladao Kloštrane s 3:1, dok je Ferdinandovac s Čazmom odigrao bez golova.