5.7 C
Petak, 26. travnja 2024.
bepov memorijal

Nakon godinu dana pauze u Koprivnicu nam se vratio Memorijal Josip Samaržija Bepo, rukometni turnir koji se igra u spomen na ovog velikana, utemeljitelja moderne Podravke. Možemo reći nikad jači, jer su našim podravkašicama društvo pravile rukometašice Krima i FTC-a, ekipe koje pucaju na final four Lige prvakinja, odnosno Siofok, jedan od ponajboljih mađarskih klubova.

Vratila se u dvoranu napokon i publika. Ne u onom broju na koji smo navikli kada su u pitanju europske utakmice, no i 200-tinjak gledatelja lijepo je vidjeti za razliku od onoga što smo imali u posljednjih godinu i pol dana, kada su tribine bile zatvorene. Inače, ulaz je dozvoljen za 400 sretnika s covid potvrdama, naravno, prema odluci županijskog Stožera.

Oni koji su došli mogli su na djelu vidjeti prilično novu Podravku s novim trenerom na čelu, nažalost, ne i pobjedu, jer je u polufinalu bolji bio mađarski Siofok. Slavio je na kraju 32:31 i tako se pridružio u finalu Krimu, koji je prethodno s 32:24 doslovno razbio FTC.

Neven Hrupec od prve je minute na parket poslao Zadravec i Mugošu na krilima, Stelmakh se borila na crti, Milosavljević, Milić i Ilyna pokrivale su vanjske pozicije, dok je Dumanska očekivano zauzela onu između vratnica.

Od početka se igralo gol za gol i tako prvih 10-ak minuta, kada je na semaforu stajalo 4:4. Nakon toga, gošće kao da su prebacile u višu brzinu i stvorile prednost od dva do tri gola, koju su bez većih problema držale do poluvremena. Nadu je pred kraj prvog dijela utakmice vratila Korina Karlovčan s tri uzastopna pogotka, smanjivši prednost na minus jedan, no tada su naše cure u jednoj minuti zaradile dva isključenja, što je Siofok iskoristio i na odmor otišao s vodstvom 13:16.

Zanimljivo, među strijelce se u prvih 30 minuta upisalo čak osam podravkašica, no obrana nije bila na očekivanoj razini, čemu svjedoči i 16 primljenih golova.

Drugio dio krenuo je onako kako je prvi završio. Siofok je održavao laganu prednost desetak minuta, a tada se razigrala nova kapetanica Kalaus, odnosno krila Mugoša i Turk. Sve one kreirale su preokret u samo nekoliko minuta, napravivši seriju 6:0. Siofok je u 42. imao vodstvo 23:20, a već u 46. gubio je 26:23.

Drugim riječima, Podravka se vratila u susret i preuzela rezultat u svoju korist, ali daleko od toga da su se Mađarice predale. Dapače, sada su one napravile seriju 3:0 i 51. minuti bili smo na početku. Na semaforu je pisalo 26:26.

U dramatičnu završnicu bolje su ušle gošće. Pet minuta prije kraja Siofok je vodio 28:30, no tada Kalaus s dva precizno izvedena sedmerca poravnava rezultat na 30:30. Gošće su u posljednjoj minuti ponovno povele, Karlovčan izjednačila 30 sekundi prije kraja, no pet sekundi prije sirene na semaforu Siofok je zabio za pobjedu i postavio konačnih 31:32.

Nažalost, Podravka je ostala bez finala, ali veseli igra iz drugog poluvremena, baš kao i igra nove kapetanice Larisse Kalaus, koja je pokazala da će biti veliko pojačanje. S osam golova bila je prvo ime domaće ekipe.

Sutra u 17 sati Podravka igra za treće mjesto protiv FTC-a, a prethodno će, u 10 sati ujutro, dvorana i službeno dobiti novo ime, ono Josipa Samaržije Bepe.

Dva potresna pisma

VRŠNJAČKO NASILJE Dječak u školi kod Koprivnice izložen napadima, majka objavila odvratna pisma koja su mu upućena

Jedna je majka sa šireg koprivničkog područja na svojem društvenom profilu objavila potresno iskustvo - vršnjačko nasilje koje proživljava...