16.3 C
Subota, 27. travnja 2024.
Europska liga

FOTO Podravka Vegeta u ponovo neizvjesnom završetku, no ovoga puta upisala je pobjedu

Podravka Vegeta pred domaćom publikom ugostila je dansku ekipu Nykobing u sklopu drugog kola Europske lige. Opet smo gledali napetu završnicu, no ovog puta Podravka je došla do pobjede 25:23.

Podravkašice su u igru ušle sjajno i odmah na početku ušle u vodstvo te Dankinjama “zapaprile život”. Vodstvo su držale do samoga kraja te na poluvrijeme otišle sa šest gola razlike (12:6).

Spomenimo kako je i od strane naših igračica u nekim navratima igra bila pasivna, obrana bez ideja, ali nakon time out-a od strane trenera Obrvana igračice su se “probudile” i  krenule igrati agresivniji i dinamičniji rukomet.

Također, danska ekipa koja je bila favorit ušla je u utakmicu bez vizije, a izvrsna vratarka Podravke Lucija Bešen skidala je svaki pokušaj Dankinja da se približe Podravci.

U prvih petnaest minuta, domaće igračice primile samo jedan pogodak, a do poluvremena njih šest što ukazuje na odličnu defenzivnu partiju igračica Podravke.

U drugom djelu, Dankinje su se probudile i igrale puno bolji, opasniji i napadački rukomet. Domaće rukometašice najveću prednost od osam pogodaka imale su u dva navrata u drugom poluvremenu, ali su opet dopustile da im se protivnice približe i zakompliciraju završnicu pošto je pred kraj susreta bilo 23:22.

Ali, ovog puta naše igračice nisu dopustile iznenađenje, te susret završile s dva gola prednosti na svom kontu.

U današnjem susretu istaknimo odličnu Josipu Mamić s postignutih osam pogodaka, kao i Katarinu i Anu Pandža s postignutih po pet pogodaka. Dok je Bešen Lucija sakupila devet obrana.

Nakon odigrana dva kola Podravka se smjestila na drugo mjesto s tri boda, što je bod manje od norveškog Storhamara s kojim će se suočiti u idućem kolu.