16.3 C
EHF europska liga

FOTO Kakva pobjeda Podravke! Nakon velike borbe favorizirane Norvežanke idu doma bez ičega

Podravka ne samo da je zabila prva, nego se odmah na početku odvojila na tri razlike

RK Podravka u Koprivnici je odigrala utakmicu 3. kola EHF Europske lige protiv norveške ekipe Storhamar Handball Elite, a trebao je to biti težak i izazovan ispit. Također, i vrlo važan, jer u slučaju pobjede Podravka bi imala dobru šansu proći skupinu.

Početak je bio odličan za našu ekipu. Podravka ne samo da je zabila prva, nego se odmah na početku odvojila na tri razlike prije nego što je Storhamar uopće uspio odgovoriti. Podravkašice su nastavile biti precizne i uglavnom su održavale razliku od tri gola.

Kao što se i očekivalo, Norvežanke su se morale kad-tad pribrati i rezultatski približiti. To im je uspjelo kada su došle na dva gola zaostatka, odnosno 7-5. No, naše se rukometašice nisu dale zastrašiti favoriziranim gošćama i održavale su tri ili četiri gola prednosti kroz većinu prvog poluvremena, dok su pred sam kraj poluvremena došle i na pet golova razlike.

Na kraju je prvi dio utakmice završio 13-9 za RK Podravku, čime se moglo biti i više nego zadovoljno. Najefikasnija bila je Josipa Mamić s pet pogodaka, dok je na golu bila odlična Lucija Bešen sa sedam obrana.

Drugo poluvrijeme je počelo gotovo obrnuto od prvoga. Gošće su izašle fokusirane i počele smanjivati razliku gol po gol, sve do 14-13 za Podravku. No, Podravkašice su odlučile ne ispuštati vodstvo i s dva gola ponovno su došle na +3. I u ulasku u posljednjih deset minuta utakmice kontrolirale su igru i nisu dale Norvežankama da se razmašu.

Završnica je ipak prijetila da će biti tijesna jer se Storhamar približio na -1 u nekoliko navrata. No, Katarina Pandža, Tina Barišić i Katja Vuković potegnule su kad je bilo najvažnije, odvele Podravku na 23-19 dvije minute prije kraja, što je bio i konačan rezultat. Pretkraj utakmice ozlijedila se Tina Barišić, a više o njenom stanju znat će se kasnije.

Ovom pobjedom Podravka je i preuzela vodstvo u skupini, i to upravo od Storhamara.