5.4 C
liga prvakinja

FOTO Podravka Vegeta uvjerljivo nadjačana u svom domu, Thüringer se osvetio za poraz u prvom kolu

Prvi napad imale su Njemice, ali su ga prokockale i Podravka je iz brze polukontre preko Ihnjeve došla do prvog vodstva. Dva promašaja Njemica značile su i dvostruko vodstvo Podravke, opet je pogodila Ihnjeva.

Stigao je i ključan dan za velike ambicije Podravka Vegete u Ligi prvaka. U ispunjenu sportsku dvoranu koprivničke gimnazije, dom koprivničkih rukometašica, stigao je njemački Thüringer, dosad jedina žrtva naših rukometašica. Igralo se peto kolo grupne faze, a Podravka je na kontu imala tri boda iz jedne pobjede, jednog remija i dva poraza.

Karte za ovaj susret ponovno su razgrabljene u super brzom roku, sve dostupne otišle su već prvog dana kad su puštene da se dijele. Rukometna računica govorila je da je potrebno pet bodova za prolaz u drugu fazu ovog natjecanja, tri ekipe prolaze u drugi krug, dok posljednja ide u EHF kup. Svima je bilo jasno što Podravki danas treba. Pobjeda.

Prvo poluvrijeme

Prvi napad imale su Njemice, ali su ga prokockale i Podravka je iz brze polukontre preko Ihnjeve došla do prvog vodstva. Dva promašaja Njemica značile su i dvostruko vodstvo Podravke, opet je pogodila Ihnjeva. Prvi gol Thüringer zabija iz sedmerca na isteku pete minute, bilo je 3-1. Vrlo dobru, pokretljivu i agresivnu, obranu igrale su Podravkašice, ali su se Njemice do 11. minute uspjele vratiti na 4-4 preko Emily Bölk.

RK Podravka - Thunringer HC

Od pogotka Bölk igralo se gol za gol, pa je tako u 18. minuti bilo 7-7, sve dok Bölk opet nije zabila za vodstvo Njemica koje je samo napad kasnije udvostručila Luzumova. Na drugoj strani Turk promašuje i daje priliku Thüringeru da ode na tri razlike, što sprečava Risović na golu sjajnom obranom! Ipak, brza greška u napadu vraća loptu Njemicama koje odlaze na ranije spomenutih +3.

Ni time-out nije pomogao domaćim rukometašicama. Saračević ih je upozorio na pogreške koje rade, no nisu uspjele zaustaviti njemački napad, a poboljšati svoj. U 25. minuti na semaforu je 8-12, ponajviše zahvaljujući Bölk. Srećom, trenutak inspiracije Čigirinove i sjajna realizacija Debelić vratile su Podravku na 10-12. U posljednjim sekundama Huber je zabila za miran odlazak Thüringera na odmor, poluvrijeme je privedeno kraju rezultatom 10-14.

Drugo poluvrijeme

Nije dobro krenulo za Podravku. Već u četvrtoj minuti Saračević je zvao time-out jer zaostatak je bio šest pogodaka (11-17). Ni s igračicom više Podravkašice nisu uspjele zabiti pogodak, pa su ostale bez Milosavljević na dvije minute. I dalje su Njemice održavale +6, a Podravka je svako malo smanjila na pet razlike. U 44. minuti Čigirinova je smanjila na četiri razlike iz sedmerca i činilo se da ima nade.

Njemački klub zvao je time-out, a njihov trener upozorio je svoje igračice da ostanu koncentrirane i dao im dodatnu podršku. Svoj prvi gol na utakmici zabila je Džono u 46. minuti i smanjila na +4. Na vratima je priliku umjesto Risović dobila mlada Ečimović koja je upisala dvije sjajne obrane u ključnim trenucima za povratak.

U posljednjih deset minuta susreta ušlo se s četiri razlike za Thüringer, da bi Ihnjeva to smanjila na tri. No, to su bili samo tračci nade. Njemice su opet ubacile u brzinu više i vratile utakmicu na velikih 6 razlike, a digle su i na 21-28. Susret je priveden kraju rezultatom 23-31.

Luzumova je ponijela titulu najbolje igračice susreta s 10 pstignutih pogodaka, dok je kod Podravke najefikasnija bila Čigirinova s osam zabijenih.

Unatoč punoj dvorani i totalnoj mobilizaciji, Podravka nije uspjela doći do toliko željene pobjede koja bi joj donijela drugi krug Lige prvakinja. Ipak, nije sve gotovo. Nada postoji dok god ima šanse. Iduće kolo donosi europske prvakinje iz Gyora, a čuda postoje da bi se dogodila.