7.1 C
OČEKIVANO SLAVLJE

FOTO Podravkašice u velikom derbiju slomile Lokosice i praktično osigurale naslov prvakinja

Rukometašice Podravka Vegete u velikom su derbiju 17. kola Prve hrvatske lige u Zagrebu nadigrale Lokomotivu i pobjedom 22:24 praktično osigurale titulu prvakinja. I prije utakmice bilo je jasno da bi sve osim slavlja Podravkašica bilo veliko iznenađenje i trener Obrvan sad se s olakšanjem može okrenuti novim europskim izazovima.

Nije to bilo izdanje Koprivničanki za pamćenje, ali razlika u kvaliteti u ovoj sezoni u odnosu na Lokomotivu je itekako velika pa je i s brojnim pogreškama Podravka potvrdila da je trenutno „broj 1” u Hrvatskoj bez prave konkurencije.

Ekipa Ivice Obrvana katastrofalno je ušla u utakmicu i tek u osmoj minuti zabila je prvi gol. Srećom, ni Lokosice nisu bile napadački raspoložene i u tom razdoblju samo su dvaput zatresle mrežu Lucije Bešen pa se nisu rezultatski odlijepile.

Ni nakon toga Podravkašice u napadu nisu imale prava rješenja, no obrana je djelovala besprijekorno i u 15. minuti stigle su do prvog vodstva, 5:6. I do isteka prvog dijela Koprivničanke su nizale tehničke pogreške, ali su držale rezultatsku prednost. Zahvaljujući ukočenim Zagrepčankama i njihovoj crnoj rupi u završnici prvog dijela Podravka se ipak odlijepila i na predah otišla s plus četiri, 9:13.

Igra „toplo-hladno” obilježila je Podravkašice i u nastavku. Uspjele su igračice Ivice Obrvana sredinom drugog poluvremena „prosuti” plus pet. Došle su Lokosice na minus jedan, 15:16, ali je Koprivničanke trgnuo Obrvanov „timeout” i od 45. minute ponovno je počela rasti gostujuća prednost.

Lokosice, bez obzira na novi val gostujućih tehničkih pogrešaka, više jednostavno nisu imale snage da se još jednom vrate u veliki derbi i na kraju je Podravka slavila s plus dva, 22:24.

Za Podravka Vegetu su igrale i golove postigle: Antonia Tucaković, Nikolina Zadravec, Katja Vuković, Katarina Pandža 5, Elena Popović, Lea Franušić 2, Tara Đelekovčan, Larissa Kalaus, Dora Kalaus Žulj 1, Sara Šenvald 2, Hannah Vuljak, Andrea Šimara 5, Ana Pandža 5, Josipa Mamić 4 i Lucija Bešen.

Dobro je znati

Prijatelji s povlasticama su posebna kategorija ljubavnika, evo koja pravila treba odrediti

Ovo je najvažniji dio. Dobar prijatelj je netko tko vas dobro poznaje i s kim možete biti iskreni, zato...