18.5 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.
Uspjeh!

FOTO Podravkašice zakočile Lokomotivu u velikom derbiju, Tucaković zaključala vrata i izludjela protivnice

Podravka je do ove utakmice imala tri pobjede, dok je Lokomotiva kiksala u Osijeku

Podravkašice su danas imale svoj prvi pravi ispit u novoj sezoni, u dvoranu Josip Samaržija Bepo stigla je Lokomotiva, aktualne prvakinje Hrvatske.

Najveći derbi hrvatskog ženskog rukometa odigrao se u sklopu 4. kola domaće rukometne lige. Podravka je do ove utakmice imala tri pobjede, dok je Lokomotiva kiksala u Osijeku, tako da joj je ova utakmica bila itekako važna.

Podravka je zabila prvi gol na utakmici nakon što su presjekli napad Lokosica, no Zagrepčanke su se držale i vraćale gol za gol, što je bio dobar pokazatelj onoga što će uslijediti u prvom poluvremenu.

U devetoj minuti Podravka se prvi puta uspjela odvojiti na dva razlike, kada je Barišić zabila sedmerac za 5:3. Ipak, Lokomotiva se dobro držala i uspijevala dostizati Koprivničanke. Nakon isključenja Barišić, trener Obrvan je povukao vratarku Bešen s gola, što je rezultiralo time da je Lokomotiva s dva laka pogotka na prazan gol preuzela vodstvo i došla na 6:7 na polovici prvog poluvremena, a uskoro i na 6:8.

Podravkašice su tada preuzele ulogu onoga tko “ganja” protivnice, koje su pobjegle i na tri razlike u jednom trenutku. No, zanimljivo, kao što su tijekom prvog isključenja primile dva gola, tako su tijekom drugog s igračicom manje zabile dva, a prema kraju poluvremena su se posložile i u obrani.

Kraj prvog poluvremena je bio sličan početku, igra gol za gol. Na odmor se otišlo s 12:12, što je s obzirom na to da su obje ekipe imale svoje svijetle trenutke, ali i “crne rupe” u igri, bilo realno.

U drugom poluvremenu sve je sjelo na svoje mjesto za Podravku. Krenulo se s tri pogotka Šimare iz sedmeraca za Podravku, dok je Tucaković držala gol čak i u takvim prigodama, tako da su se Koprivničanke uspjele odvojiti na 16:13.

Tucaković je zaključala vrata u prvoj polovici drugog poluvremena pa je većinom zahvaljujući njoj Podravka držala i povećavala razliku. Lokosice su se, pak, polako gasile, u 19 prvih minuta drugog poluvremena zabile su samo četiri pogotka.

U posljednjih desetak minuta Podravkašice su privele stvari kraju i održavale i povećavale razliku, dok je Tucaković nastavila skidati udarce Zagrepčanki, skupila ih je ukupno 11. Drugo poluvrijeme bilo je obilježeno potpunom dominacijom domaćih cura.

Na kraju nije bilo čudesnih preokreta, Podravka je slavila s 24:18.

REZULTAT
RK Podravka Vegeta – RK Lokomotiva 24:18 (12:12)

RK Podravka - Lokomotiva

4. NL BJ-KC-VT

Bratstvo doživjelo težak poraz, Jembrovčani pali u Ferdinandovcu, a Molvarci kod Dinama

Danas su odigrane preostale tri utakmice 21. kola 4. nogometne lige BJ-KC-VT. U prijepodnevnom terminu snage na terenu razmijenili su...