13. Zlatni pijetao // Foto: Mario Kos

Priznanje za najboljeg Podravkinog hrvača, odnosno hrvačicu pripalo je Valentini Belušić koja je osvojila zlato u kategoriji kadetkinja do 56 kilograma.

Koprivnica je jučer, u subotu, ugostila najbolje mlade hrvačice i hrvače iz Hrvatske, Mađarske, Slovenije, Ukrajine, Makedonije i Slovačke. Na 13. Međunarodnom turniru Grada Koprivnice za djevojčice, mlađe i starije dječake u hrvanju slobodnim i grčko-rimskim načinom ”Zlatni pijetao 2016.” nastupilo je ukupno 418 natjecatelja iz 31 kluba, a najuspješniji, s 25 medalja, bili su hrvači Podravke.

Vođeni trenerima Miroslavom i Lukom Mihalcem, Renatom Begovićem, Sašom Špremom i Ivanom Lončarićem, ukupno 69 Podravkaša osvojilo je šest zlatnih, pet srebrnih te 14 brončanih odličja.

Podravka je odnijela i uvjerljivo prvo mjesto u ukupnom poretku svih dobnih skupina. S ukupnih 317 osvojenih bodova nadmašili su drugoplasiranu Slatinu za čak 117. Treći Sesvetski Kraljevec osvojio je 184 boda.

Priznanje za najboljeg Podravkinog hrvača, odnosno hrvačicu pripalo je Valentini Belušić koja je osvojila zlato u kategoriji kadetkinja do 56 kilograma. Nagradni bicikl uručio joj je klupski predsjednik Darko Tetec. Podsjetimo da je Valentina nedavno branila i boje Hrvatske na međunarodnom natjecanju u Austriji.

Nagradu za najatraktivnijeg hrvača turnira, trofej ”Inducta++”, primio je Ukrajinac Stupakov Volodymyr, osvojivši prvo mjesto u konkurenciji mlađih dječaka do 40 kilograma.

– Zahvaljujući mnogobrojnim sponzorima koji iz godine u godinu prepoznaju kvalitetan rad kluba, ovogodišnje izdanje još je jednom potvrdilo glasine iz hrvačkih krugova kako je ovo jedan od najjačih turnira za dječake u Europi – zaključio je tajnik HK Podravke Vedran Blažeković.