15.9 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.
SLAVEN BELUPO I DALJE BEZ POBJEDE

FOTO Pomaka u napadačkoj igri Farmaceuta nema, Gorica se nudila, ali je ipak očuvala mrežu netaknutom

U igri Farmaceuta nije izostalo volje, želje i htjenja, ali ponovno nije bilo pravih ideja u napadu pa iako se Gorica nudila, Slavenaši nisu uspjeli zatresti protivničku mrežu četvrtu prvenstvenu utakmicu zaredom

Slaven Belupo ni u 15. kolu Supersport HNL-a protiv Gorice nije upisao pobjedu, a susret bez pravih zicera završio je u tom stilu, bez golova, 0:0. U igri Farmaceuta nije izostalo volje, želje i htjenja, ali ponovno nije bilo pravih ideja u napadu pa iako se Gorica nudila, Slavenaši nisu uspjeli zatresti protivničku mrežu četvrtu prvenstvenu utakmicu zaredom.

Gorica je očekivano prepustila posjed lopte Farmaceutima, ali u prvih 45 minuta unatoč devet udarac Slaven nije imao niti jednu stopostotnu priliku. Gorica je bila ta koja je prva zaprijetila i to u sedmoj minuti preko Pršira koji je opalio s 20 metara, no Sušak je bio dobro postavljen.

Na isti način Slaven je uzvratio u 15., 26. i 32., minuti, ali udarci “izvana” Hoxhe, Lepinjice i Boseca nisu išli u okvir gola. Najbliže vodstvu momčad Roy Ferenčine bila je u 43. minuti kad je ubačaj Šakote loše zahvatio vratar Banić, no na njegovu sreću lopta je, umjesto u mreži, odsjela na gredi. Jedini udarac u okvir gola Farmaceuti su uputili u 45. minuti, a pokušaj Štrkalja iskosa s 18 metara Banić je ukrotio.

U drugom poluvremenu jedinu priliku Slavenaši su imali u 62. minuti. Hoxha je zavrnuo loptu u peterac, no Šakota je loše pucao glavom pa su Goričani mogli odahnuti. U nogometnoj uspavanki Gorica je zamalo došla do pobjede u 74. minuti u kojoj Ndockyt ostao sam na deset metara, ali je potegnuo iz prve pa je i mreža Suška ostala netaknuta.

SLAVEN BELUPO – GORICA 0:0

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras Božić, Štefulj – Liber (od 59. Cascini), Lepinjica (od 46. Caimacov) – Šakota (od 75. Kamberi), Mioč, Hoxha – Štrkalj (od 75. Nongoh). TRENER: Ferenčina.

GORICA (4-2-3-1): Banić – Štiglec, Lesš, Mrzljak, Raspopović – Pršir (od 90. Šroler), Soldo (od 85. Majstorović) – Mitrović (od 69. Blummel), Ndocykt (od 85. Jurić), Munksgaard – Matavž (od 69. Vujnović). TRENER: Jeličić.