Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.
PORAZ FARMACEUTA OD DINAMA

FOTO Ranjivi Dinamo ipak slavio na Apašu, presudila klasa Petkovića i upornost Japanca Kaneka

Ni Farmaceuti nisu briljirali i bez obzira što su Modri u nekoliko navrata pokazali koliko su ranjivi mreža Nevistića ostala je netaknuta

Slaven Belupo nije uspio prirediti iznenađenje protiv Dinama, a iako je momčad Sergeja Jakirovića opet većim dijelom susreta izgledala anemično s Apaša je odnijela sva tri boda i prekinula svoj crni niz s HNL gostovanja koji traje od 24. rujna i ogleda s Rudešom. Presudila je klasa Brune Petkovića i upornost Japanca Kaneka koji i dalje na “svojim leđima” nose Dinamo. Ni Farmaceuti nisu briljirali i bez obzira što su Modri u nekoliko navrata pokazali koliko su ranjivi mreža Nevistića ostala je netaknuta.

Uoči samog susreta priređena je i mala svečanost za Franju Kolara, dugogodišnjeg igrača i trenera Slavena kojem je uručena zahvalnica za izuzetan doprinos razvoju nogometa u Koprivnici. Svečarski ton mogao se nastaviti odmah u sedmoj minuti, ali je Štrkalj prerano utrčao ispred zadnje linije gostujuće obrane pa je njegov gol opravdano poništen zbog zaleđa. Štrkalj je zaprijetio i u devetoj minuti, ali je njegov pokušaj s deset metara bio preblag pa Nevistić nije imao težak zadatak.

Slaven Belupo - Dinamo
Uoči samog susreta priređena je i mala svečanost za Franju Kolara//Foto: Ivan Balija

Nakon toga Dinamo je zagospodario terenom, a prvu stopostotnu priliku imao je u 17. minuti. Moharrami je ubacio loptu u peterac, a pokušaj Petkovića glavom Sušak je ukrotio. Vratar Slavena istaknuo se i u 19. minuti kad je Kaneko s 12 metara gađao bliži kut.

Spasa za Farmaceute nije bilo u 21. minuti. Kaneko je zavrnuo loptu u pet metara, a Petković se majstorski ušuljao između stopera Slavena i pogodio donji desni kut za 0:1. Kao da je vodstvo zadovoljilo Modre pa do kraja prvog dijela nije bilo više uzbuđenja.

U 50. minuti Modri su mogli odvesti susret u mirne vode, ali je bombu Sučića s 15 metara bravuroznom reakcijom ukrotio Sušak. Već u idućem napadu konačno su zaprijetili i Farmaceuti. Mioč je podvalio loptu za Agbekpornua koji je loše pucao pa su gosti mogli odahnuti.

I opet je je uslijedila uspavanka i to do 79. minute u kojoj je Dinamo potvrdio pobjedu. Kaneko je pobjegao svom čuvaru i zavrnuo loptu u kazneni prostor gdje je utrčao Špikić koji je sa šest metara glavom bio neumoljiv za konačnih 0:2.

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:2 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Petković (21), 0:2 Špikić (79).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras, Božić, Marinaga (od 88. Pllana) – Agbekpornu (od 88. Krušelj), Liber (od 80. Cascini) – Mioč, Šakota (od 73. Nongoh), Hoxha – Štrkalj (od 73. Kamberi). TRENER: Ferenčina.

DINAMO (4-2-3-1): Nevistić – Moharrami, Theophil (od 54. Šutalo), Perić, Perković – Sučić, Mišić (od 82. Ljubičić) – Kaneko (od 82. Marin), Halilović (od 61. Ademi), Vidović (od 61. Špikić) – Petković. TRENER: Jakirović.