Subota, 27. travnja 2024.
liga prvakinja

FOTO Rapsodija rukometa u Koprivnici: Podravkašice sjajnom igrom razbile Budućnost!

Ovako uvljerljivom startu u novu sezonu elitnog natjecanja malotko se nadao

Na najbolji mogući način rukometašice Podravke otvorile su novu sezonu u Ligi prvakinja. U Bepovoj dvorani fantastičnom igrom rastavile su Budućnost na proste faktore i tako razveselile 400-tinjak gledatelja, koliko ih je danas moglo ući u dvoranu. Konačni rezultat bio je 29:22, no pitanje pobjednika naše su cure riješile već nakon prvih 30 minuta, jer su na odmor otišle s vodstvom od čak 10 pogodaka razlike (22:12).

Uoči utakmice znalo se da je ekipa iz Crne Gore znatno promijenila kadar, jer nema više legendarnog trenera Dragana Adžića, kojega je zamijenila Bojana Popović, ali i ekipa je znatno mlađa. Primjerice, najstarija igračica u redovima Budućnosti ima tek 28 godina, sljedeća 25, dok su sve ostale praktički tek ušle u treće desetljeće života. Da budemo precizniji, tek 22 godine prosjek je cijele ekipe, što je pomalo nevjerojatno za ovaj rang natjecanja.

Unatoč tome, nitko nije očekivao ovako uvjerljivu i furioznu pobjedu. Nitko, osim igračica i trenera Nevena Hrupeca. Rekao je da su pripremne utakmice jedno, a službene nešto sasvim drugo i to se danas vidjelo. Izuzmemo li uvodnih pet minuta, kada se igralo gol za gol, sve ostalo bilo je na strani Podravke. Obrana je funkcionirala sjajno, napad isto tako, a tome najbolje svjedoči podatak da su se sve igračice, osim Šenvald, Buljan i Milošević, upisale među strijelkinje već nakon prvih 30 minuta.

Prednjačila je Milosavljević s pet pogodaka, a jedan manje dala je nova kapetanica Larissa Kalaus. Dumanska je između vratnica bila sigurna i Hrupec je na odmoru igračicama mogao samo čestitati i sugerirati da tako nastave i dalje. Čak 22 postignuta gola u prvih 30 minuta rijetko smo viđali kod Koprivničanki posljednjih godina, naravno, kada je Liga prvakinja u pitanju.

U drugom poluvremenu stale su podravkašice malo na kočnicu. Prvi pogodak u nastavku zabile su tek nakon šest minuta igre, i to iz sedmerca, za koje je zadužena Milosavljević. Srećom, nije ni Budućnosti puno zabijala. Tek dvaput su tresle mrežu Dumanske između 30. i 40. minute, što znači da su obje obrane bile na visini zadatka.

Općenito gledano, bez većih problema održavala je Podravka prednost od 10 golova razlike. Primjerice, u 45. minuti bilo je 26:16, u 50. minuti 27:27, a prvo ime u tim je trenucima bila Dumanska, koja je obranila nekoliko teških udaraca, kontru, a nakon toga i nekoliko sedmeraca.

Od igračica, prva imena bile su već spomenute Milosavljević (6) i Kalaus (6), odlične je bila Ilyina (5), no ne treba nikoga izdvajati, jer je Podravka kompletno bila sjajna. Pala je tek u posljednjih nekoliko minuta kada su gošće smanjile rezultat na konačnih 29:22.

U sljedećem kolu, za točno tjedan dana, podravkašice odlaze na noge starim znankinjama iz mađarske metropole. Bit će to sasvim drugačija priča, jer FTC je moćan, ima visoke ambicije, što je pokazao i nedavno na Bepovom memorijalu. No, Hrupecove djevojke “napucale” su se danas samopouzdanjem i sigurno neće krenuti na put s bijelom zastavom. Dapače, rekao je trener da u svakoj utakmici idu na pobjedu i možemo im samo poželjeti sreću.