11.5 C
Rezime utakmice

FOTO Rukometni klub Podravka Vegeta nakon četiri godine pauze osvojio tradicionalni Memorijalni turnir Josip Samaržija-Bepo

Kao i svake godine i ove se nastojalo da na turniru sudjeluju jake europske ekipe kako bi ga se učinilo atraktivnijim za publiku

Sinoć je završio Memorijalni turnir Josip Samaržija-Bepo. Rukometašice nakon četiri godine pauze ponovno na domaćem terenu osvojile turnir.

Prisjetimo se, posljednji je osvojen 2019. godine. Kao i svake godine i ove se nastojalo da na turniru sudjeluju jake europske ekipe kako bi ga se učinilo atraktivnijim za publiku, ali i korisnijim za ekipe koje su još uvijek u pripremnom periodu.

Rukometni klub Podravka Vegeta

Utakmica je od prvih minuta pokazivala kako se Podravka Vegeta neće lako predati, a s obzirom na to da su na turniru bile tri ekipe, podravkašicama je bio dovoljan neriješen rezultat što su na kraju i uspjele ostvariti, a krajnji rezultat bio je 24:24.

Na odmor je domaća ekipa otišla s jednim pogotkom zaostatka, 13:14. Bila je to utakmica vrijedna gledanja do posljednjeg sudačkog zvižduka zato što su podravkašice sedam minuta prije kraja imale čak tri pogotka pogotka prednosti pa su imale dobre izglede i za pobjedu.

Posljednje minute ipak su bile izazovne za obje ekipe jer se igralo gol za gol te je ovogodišnja plaketa pripala podravkašicama uz konačan rezultat 24:24. Danas je u redovima podravkašica najefikasnija bila nova igračica, Katarina Pandža s ukupno sedam postignutih pogodaka, Barišić je postigla 6, a Šimara četiri pogotka.

– Čestitam cijeloj ekipi na osvajanju 17. Memorijalnog turnira Josip Samaržija-Bepo. Bila je teška utakmica, borile smo se od početka i nismo odustajale iako smo gubile par golova razlike u prvom poluvremenu. Brzo smo se digle i skupile glave te nastavile dalje te je ovo rezultat toga – rekla je Andrea Šimara koja je postigla četiri pogotka.

Nakon utakmice, uslijedilo je proglašenje, a plakete za prvo i drugo mjesto uručio je gradonačelnik Grada Koprivnice i saborski zastupnik Mišel Jakšić dok je direktorica Rukometnog kluba Podravka Vlatka Mihoci uručila poklon košare s najukusnijim proizvodima našeg glavnog sponzora Podravke d.d, u pratnji uvijek dobro raspoložene Lino maskote.

Svoj komentar nakon utakmice dao je i trener Ivica Obrvan koji je zadovoljan igrom rukometašica.

– Rezultat je izvan očekivanja i bio je svakako u drugom planu. Uvijek je lijepo kad se pobijedi i osvoji, ali ono što me posebno veseli jesu dvije ovako jake utakmice protiv ekipa kao što su Krim i Budućnost. Pokazali smo u dva dana dobru igru i borbenost, a imamo i puno prostora za napredak te me veseli što su te dvije utakmice savršeno poslužile u sklopu priprema, jake su i nismo očekivali ovakve rezultate jer apsolutno oni nisu realni. Bez podcjenjivanja naše ekipe, ali nekakav odnos snaga na papiru je no mi smo pokazali večeras i prije dva dana da je sve moguće i da kad se boriš i kad greške koje se događaju na utakmici popravljaš. Imali smo šansu za pobjedu, a na kraju smo i osvojili turnir – zaključuje trener Obrvan.

Podravka Vegeta: Tucaković, Bešen, Galinec; Zadravec, Vuković, Pandža K. 7, Popović 1, Kalaus L. 1, Šenvald 2, Kalaus Žulj 2, Mrđen, Vuljak 3, Barišić 6, Šimara 4, Pandža A. Trener: Ivica Obrvan

Isključenja: Podravka Vegeta 8min(Barišić 2+2, Kalaus Žulj, Pandža K.) Sedmerci Podravka Vegeta 2/3

Krim Mercator:Jurić, Radičević 1, Stanko 3, Pineau, Mavsar 2, Spreitzer 1,Dimitrieva 3, Klemečić 3, Vojnović, Erceg, Zulić 3, Varagić 3, Ngombele, Lazović 2, Brnović 3, Rosiak 3, Đajić, Albina.
Trener: Draga