5.7 C
Utorak, 19. ožujka 2024.
HT PRVA LIGA

FOTO Slaven Belupo Bogojevićevim pogotkom otkinuo Lokomotivi važne bodove u borbi za Ligu prvaka

Na sada već tradicionalnih 3-5-2 odlučio se Stipić, postavivši Parackog, Božića i Zirduma u zadnju liniju, ispred Bačelić-Grgića nakon kojega idu Goda i Bogojević na krilima te Brković i Lulić u sredini. U vrhu napada mjesto je osigurano za Krstanovića čiji je ofenzivni side-kick danas bio Lima.

Trener Tomislav Stipić velike nade polagao je na plasman Slaven Belupa u finale Hrvatskog kupa. Nažalost, utakmica koja je označila povratak nogometa otišla je na stranu Lokomotive. Danas, mjesec i pol kasnije, isti su se protivnici susreli na istome mjestu, ali u drugome natjecanju – Slavenaši su ugostili Lokose na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u sklopu 34. HT Prve lige.

Dok su Stipićevi igrači na sigurnome sedmome mjestu koje trebaju obraniti od osmoga Varaždina te mirno privesti sezonu kraju, danas protivnička momčad trenera Gorana Tomića očekuje napeta završnica i borba za drugu poziciju koja, podsjetimo, vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

S druge strane, u rozim dresovima, bili su vratar Grbić, Karačić i Čeliković na bokovima, stoperi Kovačić i Kolinger, zatim Jakić, Cokaj i Tolić u sredini veznoga reda te vrlo opasna prednja trojka Kastrati-Tuci-Cokaj. Dakle, 4-3-3.

Prilike, prilike posvuda.

Manje od 120 sekundi bilo je potrebno za kreaciju prve prilike kada je Tolićeva povratna lopta pronašla Čokaja, a on pucao pored desne vratnice. Neugodno je, potom, bilo deset minuta kasnije kada je Kastrati gotovo iskoristio neoprezno dodavanje glavom Zirduma prema Ježini. Srećom, vratar Slavena dobro je intervenirao. Kao i čuvar mreže s druge strane – Grbić – i to nakon što je Lima lukavo pokušao glavom, a Bačelić-Grgić pucao s ruba kaznenog prostora.

Dok je Lokomotiva gradila svoje napade desnom stranom i preko osovine Karačić-Kastrati, za Slaven Belupo pokušavali su Lima, Bačelić-Grgić iz daljine pa i Paracki koji se u jednome trenutku priključio napadu, vagnuo svojega čuvara i pucao prema golu. No, na putanji lopte našao se Kolinger. Pred sami odlazak na odmor Tolić je tukao glavom, na što je Ježina bio spreman.

Po jedan pogodak, po jedan bod.

Nastavak je prvo donio kombinaciju razigravački raspoloženog Bačelić-Grgića, Lime i Krstanovića čiji udarac u konačnici nije pretvoren u jubilarni 100. pogodak kojega stasiti napadač lovi ove sezone.

U 62. minuti izveden je korner s desne strane, na trenutak se činilo kako je konstantno ozlijeđeni Etoundi – Kamerunac čiji je današnji nastup bio tek četvrti u dresu koprivničkog prvoligaša – dotaknuo i proslijedio loptu do Bogojevića na drugoj strani, a on je zakucao u Grbićevu mrežu. Međutim, zastavica je podignuta, što je aktiviralo VAR sobu. Glavni sudac utakmice Marin Vidulin čekao je informaciju. Kada se ispostavilo da Etoundi nije dirao loptu, a time ni Bogojević bio u nedozvoljenoj poziciji, preostalo je samo pokazati na centar. Slaven Belupo poveo je 1-0.

Prednost je bila relativno kratkoga vijeka. Opasnost je ponovno došla s desne strane. Doduše, ovoga puta ubacio je Gluhaković. Tolić je primio loptu, naciljao i uz pokušaj Božića da zaustavi loptu poravnao rezultat u 73. minuti, 1-1.

Tri minute kasnije Tolić je pokušao po drugi put zatresti mrežu, kao i Bačelić-Grgić prvi put. Oboje neprecizno. Kako svi, navijali za Slaven Belupo ili ne, željno iščekuju sljedeći Krstanovićev pogodak, tako je situacija iz 79. minute trajala cijelu vječnost. Goda je ubacio, lopta dugo letjela, Krstanović tražio prostor u sredini, ali nažalost na sebi svojstven način, glavom, nije opasnije zaprijetio Grbiću.

Rezultat se do kraja nije mijenjao. Bio je to 60. bod Tomićevih igrača koji su na trećem mjestu s dva manje od drugog Osijeka. Slaven je sedmi s 35 bodova, dva više od osmoga Varaždina te s 12 manje od Gorice. Do kraja prvenstva ostala su dva kola.

HT Prva liga, 34. kolo, 12. srpnja, 18.55 sati, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš:

Slaven Belupo – Lokomotiva 1-1 (0-0)