11.3 C
regionalni derbi

VIDEO Slaven pokazao tko je gazda na sjeveru! Kocijan ušao, zabio i donio tri boda u Koprivnicu
V

Slavenaši su već u prvom poluvremenu trebali osigurati pobjedu, no u tome ih spriječio Zelenika

Prije nešto više od godinu dana slavenaši su susjede iz Varaždina poslali u niži rang natjecanja, gdje se ovi nisu dugo zadržali. Osvojili su Drugu HNL i ekspresno se vratili u elitu, a ždrijeb nove sezone spojio je ova dva kluba već na samom startu. Varaždinci su zadovoljno trljali ruke i nadali se osveti, a zato se i ova utakmica s nestrpljenjem iščekivala kod brojnih pratitelja SuperSport HNL, kako se liga po novome zove. Jasno, imali su i Koprivničanci svoju računicu – izbjeći poraz pod svaku cijenu, a po mogućnosti uzeti puni plijen. Taj plan su i ostvarili.

Pobijedili su pogotkom Kocijana 0:1 i tako na najbolji mogući način otvorili prvenstvo. Možemo reći i najslađi način, jer je ostvarena protiv rivala iz susjedstva.

Što se tiče samog susreta, Zekić je istrčao s istih 11 kao i u generalki protiv Ždralova, a prvu priliku, odnosno prvu vratarsku intervenciju na utakmici vidjeli smo u sedmoj minuti. Kvržić je opalio slobodnjak s otprilike 20-ak metara, no Zelenika ga je pročitao i odbio loptu u korner. Točno 10 minuta kasnije uzvratili su i domaćini preko Brodića, no njegov udarac glavom otišao je malo iznad grede Sušaka.

Slavenaši prijetili, Zelenika ‘skidao’ zicere

Općenito gledano, Slaven je bio nešto bolji rival u prvom dijelu prvog poluvremena i prava je šteta što to nije okrunio Hoxha u 23. minuti. Promašio je zicer, ono što je, kako se to kaže, teže promašiti nego pogoditi, a priliku si je stvorio sam. Sjurio se s lijeve strane, izigrao domaće braniče i došao pred Zeleniku. No vjerojatno je u tom slalomu ostao bez snage i traljavo je opalio s otprilike šest-sedam metara, pogodivši vratara Varaždina.

Šest minuta nakon toga domaćini su umalo kaznili tu situaciju. Postonjski je iz čistog mira odapeo s više od 30 metara, lopta je velikom brzinom putovala pod gredu, no vršcima prstiju sjajno ju je u korner izbacio Sušak. Da nije, pogodak bi se danima vrtio na brojnim televizijama. Zanimljivo, napad kasnije, ponovno su slavenaši imali mrtvu priliku. Ovaj put za nju se izborio Caimacov, no Zelenika je i ovaj put bio pobjednik duela.

Iskazao se i u 43. minuti, kada je ‘skinuo’ novi zicer. Opet Hoxhi, koji je na asistenciju Kvržića pucao s pet metara. Dakle, na odmor se otišlo bez pogodaka, no treba naglasiti da je Slaven bio puno bolji, promašio je tri zicera i samo zahvaljujući Zeleniki domaćini su u tim trenucima držali nulu.

Kocijan ušao, zabio i donio tri boda

Sukladno tome, Zekić je mogao biti zadovoljan igrom, ali ne i rezultatom, a u nastavak je krenuo s jednom promjenom. Kocijan je ušao umjesto kartoniranog Martinage i pokazalo se to kao pun pogodak, jer je Kocka već nakon četiri minute zabio prvijenac u prvoj ligi. I to slabijom, lijevom nogom. Precizno je opalio s 20-ak metara i pogodio desni donji kut Zelenike, koji je možda mogao i bolje reagirati. No, kako god bilo, vodstvo Farmaceuta bilo je sasvim zasluženo.

Nakon toga, igra se umrtvila. Varaždin je pokušavao, no Slaven je zatvorio sve prilaze svojim vratima tako da prilika nije bilo. Sve do 75. minute, kada je Kocijan mogao zabiti i drugi pogodak. Ovaj put najbolje se snašao u gostujućem kaznenom prostoru, okrenuo braniča i nisko pucao s nekoliko metara od gola, no Zelenika se vratio starim navikama, odnosno obranama. Isti dvojac bio je u akciji i sedam minuta prije kraja utakmice, a ponovno je sretniji bio Zelenika. Ovaj put loptu je s nogom skinuo s crte, nakon što je Kocijan pucao s pet metara nakon gužve iz kornera.

Za tjedan dana dolazi Dinamo

Do kraja utakmice domaćini su pokušavali zabiti, ali bliži pogotku bili su slavenaši, koji unatoč brojnim promašajima slave velika tri boda. Ako se po jutru dan poznaje, bit će ovo dobra sezona, u kojoj Slaven ne bi trebao biti, kako su to mnogi prognozirali, možda čak i prvi kandidat za ispadanje.

Već u sljedećem kolu čeka nas spektakl u Koprivnici, jer u Podravinu dolazi Dinamo. Utakmica se igra u subotu u 21 sat, a ulaznica će, podsjetimo, za sve one koji nisu članovi kluba, koštati 100 kuna. Isto vrijedi i za Bad Blue Boyse.