Splitski bunker bio je neprobojan za Slavenove igrače koji su se u konačnici morali zadovoljiti siromašnom izvedbom i rezultatom 0:0.

Nogometaši Slavena Belupa propustili su odličnu priliku za osvajanjem nova tri boda i, barem na jedan dan, preuzimanjem vodećeg mjesta MAXtv Prve lige.

Nakon sjajnog učinka od dvije pobjede i remija s Dinamom u prve tri prvenstvene utakmice, Slaven Belupo je na svome terenu dočekao trenutno posljednjeplasirani Split, jedinu momčad lige koja još nije postigla pogodak.

I drugu utakmicu zaredom na klupi je ostao stoper Međimorec, a njegovo je mjesto popunio Aleksandar Jovičić, prošlotjedni strijelac protiv Dinama. U početnih jedanaest vratio se kapetan Purić, a poštedu je zbog lakše ozljede dobio veznjak Soren Christensen.

Iako je tijekom cijeloga dana Koprivnicu obasjavalo jako sunce, a temperatura se nije spuštala ispod tridesetak stupnjeva, susret četvrtog kola MAXtv Prve lige započeo po jakom vjetru koji je otjerao vrućinu.

Početnih petnaestak minuta igre potpuno je pripalo domaćinu. Nošeni vjetrom, Slavenaši su stvarali mnogo problema splitskoj obrani, no pogotku je najbliži bio tek Barić, koji je nakon prodora u 13. minuti tukao ravno u vratara Duku.

Samo nekoliko minuta kasnije Split se probudio, a najbolju priliku prvoga dijela propustio je Pešić. Splitski igrač sam se sjurio prema Markoviću, no domaći vratar potvrdio je odličnu formu, a semafor je i dalje pokazivao početnih 0:0.

Nelagodu publike izazvala je situacija u 25. minuti. Gostujući napadač Bakaj namjerno je nasrnuo na Pokrivača, a sudac Jović pokazao mu je samo žuti karton. Bio je to pokušaj osvete za nešto raniji duel Gregurine i Vidovića, nakon kojeg je Splitov igrač zbog ozljede morao napustiti igru. Tenzije do kraja prvoga poluvremena nisu jenjavale, što je rezultiralo s još dva žuta kartona.

Nastavak utakmice donio je uspavaniju igru, čemu svjedoči i prvi domaći pokušaj prema vratima tek u 64. minuti. Nakon povratne lopte Savića, preko gola šutirao je Arap.

Farmaceuti su kontrolirali igru, no nedostajalo je konkretnosti u završnici. Nakon 70. minute redali su se domaći izlasci pred gostujući kazneni prostor, a pogodak je, kako se to voli reći, visio u zraku.

Kako je susret odmicao kraju, Splićani su se sve bolje odupirali Slavenu, a preko Jukića i Bakaja i zaprijetili.

Situacija za ‘oko sokolovo’ desila se u 82. minuti kada je Ejupi pao unutar gostujućeg kaznenog prostora. Iako je djelovalo kao da su ruke gostujućeg braniča bile na leđima Slavenova napadača, sudac Jović nije se oglasio.

I nakon četvrte prvenstvene utakmice Slaven Belupo je ostao neporažen, a s ukupnih osam bodova i dalje drži drugo mjesto ljestvice.

MAXTV PRVA LIGA, 4. KOLO:

SLAVEN BELUPO – SPLIT (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 653. Glavni sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Igor Krmar (Zagreb) i Krunoslav Ambrinac (Zagreb). Četvrti sudac: Marko Cestarić (Sisak). Delegat: Marko Ilijašev (Beli Manastir). Kontrolor: Miroslav Vitković (Vinkovci).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Purić, Musa, Jovičić, Štiglec – Arap, Pokrivač, Gregurina – Ivanovski (od 67. Zakarić), Ejupi, Barić (od 56. Savić). TRENER: Željko Kopić.

SPLIT (4-4-2): Duka – Maglica, Obšivač, Brahmani, Vitus – Jurendić (od 78. Špehar), Vidović (od 26. Chvedukas), Jakić, Pešić – Bakaj (od 90. Mikulić), Jukić. TRENER: Vjekoslav Lokica.

STRIJELCI: –

ŽUTI KARTONI: Gregurina 23′, Bakaj 25′, Musa 36′, Obšivač 38′, Vitus 61′, Zakarić 84′, Jukić 85′