12.9 C
Petak, 26. travnja 2024.
Županijski nogomet

FOTO Sokol u ludoj utakmici i ljepotici prvenstva s 10 pogodaka slomio otpor Ždalčana, Milas odlučio pobjednika u gradskom derbiju

U Prvoj ŽNL nakon duljeg vremena gledali smo gradski derbi, dok smo u Drugoj ŽNL imali okršaj dviju dosad neporaženih momčadi

Uključujući Prvu i Drugu ŽNL, danas su na rasporedu bile samo dvije utakmice, po svaka u jednom rangu natjecanja. Dvije, ali itekako bombastične, jer se radilo o derbijima.

Što se tiče Prve ŽNL, nakon dugo vremena imamo jedan gradski derbi. Miklinovcu su se u elitnom rangu pridružili Močilani, a upravo su ove dvije momčadi danas međusobno igrale. Domaći teren branili su Miklinovčani, koji su bili i favoriti, što su u konačnici i opravdali. Slavili su s minimalnih 1:0, pogotkom Milasa iz najstrože kazne. Bilo je to u drugom poluvremenu. Dodajmo da su gosti u nastavku ostali s igračem manje, jer je pod tuš ranije morao Sertić.

Puno zanimljiviju i po rasporedu na ljestvici važniju utakmicu gledali smo u Drugoj ŽNL. Hvalospjeve o Sokolovčanima već smo pisali, jer su došli iz nižeg ranga i u prva četiri kola pokazali su da će igrati važnu ulogu. U takvoj odličnoj formi dočekali su danas družinu ih Ždale, koja slovi za glavnog kandidata za prvaka, što ne skriva ni njihov trener Dejan Ruk.

I jedni i drugi u ovu su utakmicu ušli bez poraza, s time da je Prekodravac imao dva boda više. Sada ima jedan manje, jer je Sokol u ludoj utakmici slavio s nesvakidašnjih 6:4. Poveli su gosti 0:1, domaćini preokrenuli na 3:1, ali se na poluvrijeme otišlo s 3:3. U nastavku su ponovno poveli domaćini, gosti se vratili na 4:4, ali njihov golman nije imao svoj dan, što je Sokol iskoristio i na kraju slavio sa 6:4.

Sve ostale utakmice i u Prvoj i u Drugoj ŽNL igraju se sutra, a prvi na travnjak istrčavaju Bratstvo i Kalinovac, koji će u Kunovcu odmjeriti snagu u 11 sati. Ostali igraju u 16 sati.

Upravo

FOTO/VIDEO Sudar kombija i automobila u centru grada, policija na mjestu nesreće

Maloprije se dogodila prometna nesreća u centru Đurđevca. Kako doznajemo s mjesta događaja, sudarili su se kombi i osobni automobil....