18.7 C
Četvrtak, 2. svibnja 2024.
PREKINULI CRNI NIZ

FOTO Takav Slaven Belupo želimo gledati, Mioč iz trećeg “mrtvaca” zabio za veliko slavlje Farmaceuta

Slaven Belupo u desetom je kolu Supersport HNL-a protiv favoriziranog Osijeka prekinuo crni niz od šest prvenstvenih utakmica bez pobjede i na kraju zasluženo slavio i to s minimalnih 1:0, iako je pobjeda Farmaceuta trebala biti i uvjerljivija.

Momčad Roya Ferenčine definitivno je odigrala najbolju utakmicu sezone i Osijek skoro da nije ni postojao na terenu, a s pobjedom su možda i presudili Stjepanu Tomasu koji bi vrlo lako mogao dobiti otkaz nakon još jednog razočaravajućeg izdanja Osječana.

Farmaceuti su u prvom poluvremenu u svim segmentima nadigrali Osijek koji nije imao nijednu pravu priliku, a umjesto da su imali prednost od minimalno tri gola, na predah se otišlo s 0:0. Već u prvih deset minuta Slaven je propustio tri izgledne prilike od kojih je u jednoj udarac Hoxhe zaustavila vratnica.

NK Slaven Belupo - NK Osijek

Pravo je čudo i što je u 22. minuti uspio promašiti Mioč koji je izbio sam pred Malenicu, a umjesto da proslijedi loptu u mrežu, on je napucao vratara Osijeka u nogu. I u 41. minuti Mioč je bio u mat poziciji, a ovaj put uspio je promašiti cijelu loptu pa su se Osječani opet izvukli. Zatresla se mreža gostiju u 45. minuti, i to je svog vratara nadmudrio Brazilac Guedes, ali je gol nakon intervencije VAR sobe poništen jer je u začetku akcije Agbekpornu igrao rukom.

Do zasluženog vodstva Farmaceuti su stigli u 54. minuti. Štrkalj je idealno podvalio loptu za Mioča koji je iz svog trećeg zicera s 13 metara konačno zatresao mrežu Malenice. Primljeni gol nakratko je probudio Osječane koji su jedinu pravu priliku na susretu imali u 59. minuti u kojoj je udarac Lovrića s gol crte izbio Štefulj.

Slaven je mogao odvesti susret u mirne vode u 71. minuti. Hoxha je opalio iz slobodnog udarca s 20 metara, ali je najraspoloženiji igrač Osijeka, vratar Malenica još jednom bio na visini zadatka. I u 82. minuti Hoxha se našao oči u oči s Malenicom, ali je fantastična osječka “jedinica” pročitala njegovu namjeru pa su Farmaceuti s nestrpljenjem dočekali posljednji zvižduk suca Čuline.

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 1:0 (1:0)

STRIJELAC: 1:0 Mioč (54).

SLAVEN BELUPO (4-3-1-2): Sušak – Bosec, Boras, Božić, Štefulj – Lepinjica, Liber (od 66. Šakota), Agbekpornu – Mioč – Štrkalj (od 81. Ortiz), Hoxha (od 90. Hlevnjak). TRENER: Ferenčina.

OSIJEK (4-1-4-1): Malenica – Darmbayev (od 46. Gržan), Manev, Duarte, Guedes (od 78. Omerović) – Brlek – Garmash (od 46. Lovrić), Caktaš, Fiolić (od 57. Nejašmić), Bukvić (od 74. Živković) – Mierez. TRENER: Tomas.