7.1 C
prva hrl za žene

FOTO U pobjedi Podravke protiv Koke debitirala Patricia Firšt, slijedi tri dana odmora

Slijedi mali odmor za ekipu koji će trajati do nedjelje kada se ekipa ponovno okuplja i vraća svojim obavezama.

Rukometašice Podravka Vegete su 16. kolu Prve HRL za žene na domaćem su terenu ugostile Koku iz susjednog grada Varaždina i ostvarile još jednu uvjerljivu pobjedu.

U sastavu nije bilo Milosavljević i Risović zbog ozljeda, a Jandrašić je još uvijek bila pod virozom.

Podravkašice su utakmicu odlično otvorile, a u prvom je dijelu posebno efikasna bila Milošević pa smo u osmoj minuti na 4:1, a njoj se u nastavku pridružila i Ikhneva s pet lijepih pogodaka iz igre. Varaždinkama nije išlo u napadu, a sigurna je bila i Antonia Tucaković na golu stoga nije bilo prepreke da se domaća ekipa odvoji već u prvom dijelu prvog poluvremena na +7. Trener Zlatko Saračević dobio je mogućnost rotirati igračice tako da je već u prvom poluvremenu svoju priliku dobila Lea Franušić, a na odmor su cure otišle s 21:11.

Nastavile su u dobrom ritmu i u drugom poluvremenu, a već u 35′ rezultat je 24:13 i trener Saračević ponovno može rotirati igračice pa svoju minutažu dobiva i Elena Popović te mlada šesnaestogodišnja Patricia Firšt iz Podravke 2 Lino koja je tako upisala svoj prvi pogodak, ali i nastup za prvu ekipu.

Slijedi mali odmor za ekipu koji će trajati do nedjelje kada se ekipa ponovno okuplja i vraća svojim obavezama. Već u utorak ekipa kreće put Splita gdje će se u 19.30 sati igrati utakmica 20. kola 1.HRL za žene, a Podravka Vegeta bit će domaćin na Gripama. Ova će utakmica ujedno biti početak mini-priprema, a ekipa nakon toga produžuje u Bašku Vodu gdje ih čekaju naporni treninzi koje će zaključiti još jednom prvenstvenom utakmicom u subotu protiv Dalmatinke te nakon toga slijedi povratak u Koprivnicu i nastavak priprema za četvrtfinale.