6.3 C
Petak, 26. travnja 2024.
šteta

FOTO Umor jači od želje, Virovci izgubili od Sesveta i u nedjelju se bore za prvoligaški status

Postoji i kombinacija prema kojoj bi Virovci i s porazom u nedjelju mogli otići u viši rang, ali za tu opciju potrebno je da se poklope rezultati sutrašnjih utakmica

Košarkaši Podravca u trećem su kolu kvalifikacija za Prvu hrvatsku ligu pretrpjeli prvi poraz, izgubili su od Sesveta 80:93.

U prvom poluvremenu u igri Virovaca osjetio se umor i naporan ritam od tri utakmice u
tri dana, a Sesvečani, koji su jučer imali dan odmora, iskoristili su svježinu i već se u uvodu odlijepili na plus devet. Ni Stefan Zadravec, najbolji igrač Podravca, nije imao svoj dan, a i postotak šuta za tricu Virovaca bio je katastrofalan, što su Sesvečani tijekom prvih 20 minuta dobrano koristili i na predah otišli s visokih plus 16.

KK Podravac Virje

U trećoj četvrtini Virovci su bili agresivniji u obrani, a dobrim rolama Stefana Zadravca i Nikole Šestaka u 27. minuti spustili su zaostatak na samo pet koševa. Ipak, umor je bio jači od želje i Virovci, nošeni fantastičnom podrškom s tribine, nisu smogli snage da prirede veliki preokret i već danas osiguraju odlazak u viši rang. Sesvečani su u ključnim trenucima imali potrebnu mirnoću i na kraju slavili s plus 13.

U drugoj utakmici trećeg kola Mislav iz Podstrane je pobijedio Crikvenicu 71:60. Za ulazak u Prvu hrvatsku ligu Virovcima je sad potrebna pobjeda protiv Mislava, a taj susret igraju, nakon svog dana odmora, u nedjelju u 12.30 sati. Postoji i kombinacija prema kojoj bi Virovci i s porazom u nedjelju mogli otići u viši rang, ali za tu opciju potrebno je da se poklope rezultati sutrašnjih utakmica.