liga prvakinja

[FOTO/VIDEO] DRAMA Podravka Vegeta prokockala vodstvo u zadnjim minutama, Krim kući nosi veliki bod
[

Isključenje Džono dvije minute prije kraja i s dva pogotka prednost domaćih rukometašica. U dugom napadu lopta je oduzeta Koprivničankama i dana Slovenkama koje su zabile za smanjenje na jedan razlike.

Prije utakmice Podravka Vegete protiv Krima sve je bilo kao u najljepšem scenariju, prepuna dvorana, nasmijana lica, glasno navijanje, a dodatno je atmosferu u dvorani zagrijavala Indira Levak, poznatija kao nekadašnja pjevačica grupe Colonia. Stigli su ljudi iz svih krajeva županije, a ostalo je samo da Podravka zapali dvoranu pobjedom koju su svi željno iščekivali.

Mnogi su ovu utakmicu Podravka Vegete protiv ljubljanskog Krim Mercatora vidjeli kao jednu od najvažnijih u grupnoj fazi Lige prvakinja, pogotovo što se Gyor pokazao kao prevelik zalogaj. Shvaćali su u Podravci da svoju šansu moraju tražiti preko Krima i Thuringera. U redovima Krima igra i Dora Krsnik, dojučerašnja Podravkašica.

Utakmicu je ponovno sjajno otvorila Podravkina vratarka Jovana Risović. Bila je 12.-a minuta kada je Podravka imala 5-4 i napad povećanje vodstva, no udarac Ihnjeve nije završio u mreži, nego u kontri Krima koji je postavio 5-5. Napad Podravkašica vodila je sjajna Čigirinova, a vodstvo 7-6 donijela je Milošević prekrasnim pogotkom.

Igrala se 20.-a minuta kada je Turk zabila za 10-7, najveće vodstvo Podravke dotad u utakmici. Već u idućem napadu isključenje za Debelić i sedmerac za Krim, ali Jovana Risović sjajno brani sedmerac, svoj drugi na utakmici! I s igračicom manje Podravka diže vodstvo za četiri, sjajno, prekrasno zabija Jožekova. Odrazila se s dvije noge u zrak čime je podsjetila na Blaženka Lackovića, poznatog hrvatskog rukometaša.

Rk Podravka - Rk Krim

Rukometašice slovenskog prvaka uspješno su iskoristile igračicu više i smanjile na dva razlike, a onda je i gostujuća Stanko pomogla koprivničkoj momčadi zaradivši isključenje. Podravka je to super iskoristila, Milošević i Džono vratile su prednost na četiri pogotka za Podravku. Smanjila je pak Tsakalou iz redova Krima. Uspjele su Slovenke vratiti utakmicu u egal do 29.-e minute kada je na semaforu stajalo 13-12. Na poluvrijeme se otišlo s 15-13 za Koprivničanke.

Risović je nastavila u istom tonu i u drugom poluvremenu, te je brzo bila na 11 obrana. Prvi gol u nastavku pao je tek u sedmoj minuti, a djelo je Podravkine Debelić za 16-13. Nešto kasnije, Ristovska vraća na jedan razlike za Koprivničanke. U 43.-oj minuti nastavka Turk i Milosavljević prodale su Krimu cepelin i zabile prekrasan gol za 18-15.

Saračevićeve rukometašice nastavile su se srčano boriti i ginuti za svaku loptu te nisu dopuštale Krimu ozbiljnije vraćanje u utakmicu, stalno su držale tri pogotka prednosti. Digla je to Ihnjeva i na četiri pogotka prednosti u 49.-oj minuti sjajnim pogotkom ispod ruke. Gošće je tu negdje stalno držala Mavsar, većinom pogocima iz sedam metara.

Priliku na golu dobila je Ećimović nakon što je Podravka napravila pogrešnu zamjenu, prebrzo se vratila Risović. U tom razdoblju Krim se vratio na jedan razlike, zabila je Tsakalou, a igrala se 54.-a minuta. Probuđena Ihnjeva u ključnom trenutku zaradila je sedam metara koje je realizirala Čigirinova zabivši svoj peti pogodak na utakmici. U još jednom napadu Podravke Karlovčan je zabila jako važan pogodak za vraćanje tri gola prednosti, a onda i asistirala Milošević u lijepoj kontri.

A onda drama. Isključenje Džono dvije minute prije kraja i s dva pogotka prednost domaćih rukometašica. U dugom napadu lopta je oduzeta Koprivničankama i dana Slovenkama koje su zabile za smanjenje na jedan razlike, a onda je Karlovčan pogriješila i pustila Slovenke da izjednače na 27-27. S 20 sekundi do kraja odmah je time-out zvao Saračević kako bi složili posljednji napad.

Napad nije uspio, čvrsta obrana Krima blokirala je dva posljednja udarca Koprivničanki i burno proslavila osvojen bod.

Ostaje žal zbog prokockane pobjede, jer Podravka je vodila s dva i više razlike velikim dijelom utakmice, no plaćen je danak neiskustvu te Krim nosi velik bod iz Koprivnice. Kamere su snimile uplakanu Korinu Karlovčan koja si je predbacila krajnji rezultat, no on ne ide njoj na dušu. Saračević je puno puta naglasio da stvara ekipu koja zajedno pobjeđuje i zajedno gubi, a danas i zajedno remizira.

Najefikasnija igračica Podravke bila je Čigirinova s pet pogodaka, pratile su ju Ihnjeva i Milosavljević svaka sa po četiri pogotka, a na golu je sjajna bila Risović koja je skupila 14 obrana. Kod gošći Mavsar je zabila 10 golova svog Krima.

Već za tjedan dana Podravkašice putuju u Ljubljanu odmjeriti snage s istim protivnicama.

Liga prvakinja, grupa C, 20. listopad, 18 sati

Podravka Vegeta – Krim Mercator 27-27

Općina Legrad

JAVNI POZIV Vlasnici vikendica na Šoderici imaju priliku otkupiti dodatno zemljište za svoje okućnice

Vlasnici parcela i vikendica na Šoderici često su pitali Općinu Legrad o otkupu dodatnog zemljišta za proširenje okućnice. Javni poziv Tako...