Sjajna pobjeda u gostima kod Thüringera u prvoj utakmici Lige prvakinja bila je sjajna uvertira za mnogobrojnu publiku koja je danas nahrlila u dvoranu Gimnazije. Rukometašice Podravka Vegete ugostile su danas aktualne europske prvakinje iz Győra.

Ulaznice za ovu utakmicu bile su besplatne te su razgrabljene nekoliko dana prije ovog susreta. Kako se i nagađalo, dvorana je bila premala za sve koji su bili željni pogledati susret. Trener koprivničke ekipe Zlatko Saračević u najavi susreta izjavio je kako 8 od 10 najboljih igračica svijeta igra u redovima mađarskog prvaka.

U drugom susretu grupe slovenski Krim svladao je Thüringer na domaćem parketu rezultatom 27-20.

Rk Podravka - Rk Gyori

U dvorani nekoliko trenutaka prije početka nije bilo mjesta, a u publici su se našla mnoga poznata lica poput Marina Pucara, Darka Korena, Vjekoslava Štimca, Ljiljane Šapine i drugih.

Koprivnička gimnazijska dvorana ekspodirala je kada je Ana Debelić zabila prvi pogodak na utakmici, a slavlje je nastavljeno jer Čigirnova zabija za 2-0!

Kao i u Njemačkoj, Podravkina vratarka Jovana Risović s nekoliko sjajnih obrana otvorila je susret, ali nekoliko tehničkih greški Podravke vraća utakmicu u egal, te donosi prvu prednosti Mađaricama od 4-5, a onda i 4-6.

Nastavile su Mađarice u dobrom tempu, na semaforu je u 15.-oj minuti stajalo 7-10 za gošće. Sjajna podrška pune Gimnazije nosila je Podravku pa su u 22. minuti smanjile na dva razlike, prekrasno je zabila Holešova.

Na odmor se otišlo s dva gola prednosti za Gyor (15-17) koji je zabio u posljednjem napadu prvog dijela, iako su centar izvele čudno, u najmanju ruku, no sudački dvojac nije se oglasio unatoč protestu Saračevića.

Sjajno je Podravka otvorila drugo poluvrijeme i vratila stvari na početak. Za 18-18 zabila je Ihnjeva. Sjajan, nevjerojatan pogodak zabila je Čigirinova za prelazak svoje Podravke u vodstvo, Turk joj je s krila bacila cepelin, a Čigirinova zakucala u gol za 20-19. Nastavila.je Ruskinja sa sjajnim potezima, a pratila ju je i Risović na golu.

U 40.-oj minuti Amorim iz redova gošći zabija za 21-23 i tjera Jožekovu na prekršaj za dvije minute. Nešto kasnije ista igračica diže i na tri razlike za Gyor, 22-25.

Gol po gol Gyor diže prednost, a Podravka unatoč svim naporima ne uspijeva pratiti. Impresivnu obranu igrale su Mađarke. Pet minuta prije kraja na semaforu je 25-31 za Gyor.

Susret je završio pobjedom gošći 27-33. Najefikasnija Podravkašica bila je Čigirinova s osam golova, pratile su ju Holešova i Jožekova s četiri. Kod gošći Amorim i Oftedal  abile po osam.

Trener Saračević kazao je prije susreta kako želi vidjeti kako njegova Podravka igra s najboljima. Danas je vidio da djevojke to mogu, jer odigrale su sjajno. Borbeno, čvrsto i pune žara. Mađarska klasa više pokazala se kao zasad nepremostiva prepreka, ali sudeći po dosadašnjim susretima, Podravku čeka sjajna europska sezona.

Nakon utakmice ispred dvorane priređen je prekrasan vatromet koji je ujedno bio i hvala publici na sjajnoj podršci.