11.3 C
PRVA i DRUGA ŽNL

FOTO/VIDEO Vatrena podjela bodova u derbiju u Ferdinandovcu, Sloga pobjedom uzela osmo mjesto, Rudar Glogovec slavio na svom terenu

Danas je odigrano 13. kolo Prve i Druge ŽNL, čime je završena polusezona, tj. jesenski dio prvenstva. Jesenski prvaci Prve i Druge ŽNL znani su još od prošlog vikenda, u Prvoj ligi to je suvereni Borac iz Imbriovca, dok je u Drugoj ŽNL Lipa izravnom pobjedom kod kuće protiv Tehnike osigurala matematički naslov jesenskog prvaka Druge lige. U posljednjem jesenskom kolu vodile su se borbe za ostala mjesta.

Jedna takva vodila se u Ferdinandovcu gdje je stigao Tomislav iz Drnja. Uoči ovog susreta, Drnje se nalazilo na drugom mjestu, dok je Ferdinandovac bio treći s tri boda manje. Ekipa Ferdinandovca mogla je do drugog mjesta samo pobjedom nad izravnim konkurentom Drnjem. Počelo je šokom za domaćina, već u drugoj minuti Rajić je izašao sam na Peršića i uz puno sreće poslao loptu u gol za vodstvo 0-1. Izjednačio je Jasenko majstorskim slobodnim udarcem u same rašlje Ilićevog gola, te se rezultatom 1-1 otišlo na poluvrijeme. Rajić je prije isteka prvog poluvremena imao sjajnu priliku, ali mu je domaći vratar obranio udarac. Kako je krenulo drugo poluvrijeme, opet šok za domaćina. Jasenko je izgubio jednu loptu pred svojim golom, a u nastavku akcije Kovač je zabio za 1-2. Pokušavali su domaćini stići do pogotka izjednačenja, ali bez velikih uspjeha. Na samom kraju utakmice, u gostujućih 16 metara došlo je do prekršaja nad domaćim igračom, te je sviran jedanaesterac u 87. minuti na koji su gostujući igrači burno prosvjedovali okružujući glavnog i pomoćnog suca. Iz jedanaesterca je zabio Kesić za 2-2. Već u idućem napadu mogli su domaći do sva tri boda, ali udarac Kožara glavom nije našao put do mreže. U burnom derbiju s puno prljavih prekršaja na kraju su podijeljeni bodovi.

Jesenski prvak Borac igrao je na svom Velikom vrtu utakmicu s legradskim Graničarom. Za Borac nije nastupio najbolji strijelac lige Ivan Vrkić zbog tri žuta kartona, dok je Legradu nedostajao Hrvoje Ledinski. Ovaj zanimljivi susret završio je rezultatom 2-0, zabili su Bači i Kovačić za domaćina. Prekodravac je na svom terenu ugostio Osvit, a nakon 90 minuta bilo je 2-2. Za Prekodravac su zabili Skukan i Pavešić iz kaznenog udarca, dok su za Osvit pogađali Paradžik i Drvarić.

Molvarska Mladost putovala je u Peteranec na noge domaćoj Panoniji. Dvoboj donjeg dijela ljestvice završio je pobjedom Peterančana 1-0, strijelac je bio Ranilović iz penala . Tomislav SIŽ gostovao je u Novigradu Podravskom kod Drave gdje je slavio 0-4, zabijali su Papa, Dubravec, Benković i Kukec. Sloga iz Koprivničkog Ivanca igrala je izravan dvoboj s Miklinovcom za osmo mjesto. Obje ekipe imale su 13 bodova uoči ovog susreta. Nakon 90 minuta, bolja je bila domaća Sloga pobijedivši 3-2. Poveli su gosti preko Ledinskog, ali je u idućem napadu izjednačio Posavec. Isti je igrač zabio i za 2-1, da bi za goste izjednačio Šanjić. Pobjedu domaćinu rezultatom 3-2 i osmo mjesto donio je Krčmar u 70. minuti.

U Kalinovcu su igrali istoimeni domaćin i gostujuće Bratstvo iz Kunovca. Završilo je pobjedom gostiju 1-3, a hat-trick zabio je Hajdić, dok je Kucel bio strijelac za domaćina.

Čestitamo NK Borac Imbriovec na naslovu jesenskog prvaka Prve ŽNL!

14. Drava NP 0 3 10 -30 3

U Drugoj ŽNL veći broj utakmica odigran je u subotu. Tehnika i Reka odigrali su 2-2, Lipa je slavila u Gotalovu 0-3, Torčec je izgubio u Vojakovcu 2-0, dok je Herešin minimalno slavio u Goli. Za nedjelju su preostala tri susreta.

Mladost iz Koprivničkih Bregi gostovala je kod Hrvatskog Bojovnika i tamo izgubila rezultatom 2-1. Rudar iz Glogovca i Prugovac igrali su utakmicu u Glogovcu, a poslije 90 minuta bilo je 2-1 za domaćina. Starigrad je gostovao u Sigecu kod Mladosti i odigrao neriješeno 1-1.

Čestitamo NK Lipa iz Hlebina na naslovu jesenskog prvaka Druge ŽNL!