HT PRVA LIGA

Gorica vratila Slavenu za izbacivanje iz Kupa u utakmici s dva isključenja
G

Prvi će dio sezone Slavenaši zatvoriti gostovanjem u Osijeku.

Slaven Belupo danas je ponovno, nakon srijede, u sklopu 18. kola HT Prve lige gostovao u Velikoj Gorici. Četvrtfinalni ogled Hrvatskog kupa otišao je na stranu momčadi trenera Tomislava Stipićadok je današnji zaključen rezultatom 2:0.

Na samom početku utakmice hladan tuš za Slaven – Goda je “pocrvenio” već u 10. minuti nakon prekršaja blizu kaznenog prostora. To je usmjerilo utakmicu, a Gorica je višak igrača iskoristila u 18. minuti. Jedan udarac Filipović je uspio obraniti, no naletio je Zwolinski i zatresao mrežu za 1:0.
Očekivano, Gorica je s igračem više zagospodarila terenom, a povećanje vodstva došlo je u 34. minuti, zabio je Lovrić. S 2:0 za domaćine otišlo se na odmor.

Nedugo nakon povratka iz svlačionica uslijedilo je poravnanje, no ne u rezultatu već u broju igrača na terenu – drugi žuti karton dobio je napadač Ndiaye. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Tako se Gorica revanširala Slavenu za izbacivanje iz Kupa koje joj je priuštio u srijedu. Domaćini su se pobjedom popeli na peto mjesto ljestvice s 28 bodova, a Farmaceuti su ostali na sedmom s 18 bodova.

Prvi će dio sezone Slavenaši zatvoriti gostovanjem u Osijeku.