Srijeda, 8. svibnja 2024.

Hrvatska dobila Makedoniju sa 18 golova razlike
H

090306-pusic-mHrvatska ženska izabrana vrsta odigrala je svoj prvi susret na turniru u Srbiji i nadvisila Makedonke s visokih +18. Hrvatska je počela s mladom Martom Žderić na golu i očekivanom postavom Lovrić, Penezić, Ambroš, Horvat, Milić, Golubić. Već nakon 10 minuta naše su djevojke povele 7:1 i u 13. minuti kod rezultata 9:2 makedonski izbornik Vladimir Gligorov prisiljen je zvati time-out.

No niti nakon odmora Makedonke ne uspijevaju smanjiti prednost. Razlika u kvaliteti bila je prevelika, Makedoniji su jako nedostajale njihove ponajbolje igračice Kresoja, Micevska i Todorovska koje su se ozlijedile uoči početka turnira. Razbranila se mlada Žderić i prednost Hrvatske stalno je rasla da bi u 16. minuti ona iznosila 10 golova razlike, a u 21. minuti velikih +15. Do poluvremena su Makedonke uspjele smanjiti prednost, završilo je 19:9 za Hrvatsku.

Drugo poluvrijeme izbornik Zdravko Zovko otvara s Ivanom Jelčić na golu i postavom Peraica, Horvat, Šerić, Pušić, Bašić i Kiridžić. No hrvatske su vratarke imale svoj dan pa je dobru seriju obrana Marte Žderić u prvom dijelu nastavila i Ivana Jelčić u drugom skupivši već u prvih 6 minuta isto toliko obrana.

U napadu su se razigrale Nikica Pušić i Tanja Kiridžić i prednost je u 47. minuti ponovno narasla do 15 golova za Hrvatsku. Spomenimo da su ovo mladoj Puležanki Kiridžić prvi golovi za hrvatsku reprezentaciju.

Do kraja susreta prigodu su dobile igračice koje imaju manju minutažu no i one su uspjele sačuvati veliku prednost, čak štoviše podigle su je na kraju na ogromnih +18 za konačnih 40:22. Najefikasnija u hrvatskim redovima Nikica Pušić s 6 golova dok su po 5 postigle Dijana Golubić, Ivana Petković i debitantica Tanja Kiridžić. Spomenimo i odlične vratarke Jelčić s 11 i Žderić s 10 obrana.

Izbornik Zdravko Zovko bio je zadovoljan nastupom hrvatske reprezentacije:

– Zadovoljan sam igrom u obrani u prvom dijelu što nam je omogućilo da odmah napravimo veliku razliku. Očekivao sam jaču Makedoniju, ali ipak moram biti zadovoljan igrom svojih djevojaka. Isprobali smo neke akcije koje bi nam trebale poslužiti za susret za koji se pripremamo, a to je dvostruki ogled s Francuskinjama u 6. mjesecu u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

HRVATSKA – MAKEDONIJA 40:22 (19:9)

BEOGRAD – Dvorana SC „Voždovac” Banjica, Gledatelja 300. Sutkinje: Branka Marić, Zorica Mašić (obje Srbija).

HRVATSKA: Sanela Knezović, Tanja Kiridžić 5 golova, Aneta Peraica 2, Maja Kožnjak, Dijana Golubić 5, Sonja Bašić 1, Tihana Ambroš 3, Nikica Pušić 6, Martina Pavić 1, Marta Žderić, Lidija Horvat 4, Andrea Šerić 3, Ivana Jelčić, Andrea Penezić 3, Ivana Lovrić 1, Ivana Milić 1, Ivana Petković 5, izbornik Zdravko Zovko

MAKEDONIJA: Robertina Mečevska 2, Jelena Zaturovska-Klenkoska 2, Dušica Georgievska 3, Elena Đorđijevska 1, Nataša Mladenovska, Lenče Ilkova, Eva Dinevska, Julija Portjanko 1, Biljana Crvenkoska 2, Tanja Andreeva, Mirjeta Bajramovska 4, Iva Stojkovska 2, Daniela Noveska 3, Simona Nikolovska 1, izbornik Vladimir Gligorov

ISKLJUČENJA: Hrvatska 4 min, Makedonija 2 min.

SEDMERCI: Hrvatska 4(2) , Makedonija 6(5.

I KADETKINJE ODLIČNE

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) u nizozemskom Zoetermeeru sudjeluje na kvalifikacijama za ovogodišnje europsko prvenstvo. Izabranice izbornika Nevena Hrupeca u prvom su nastupu svladale Italiju s uvjerljivih 39:21. Na turniru sudjeluju još Bjelorusija i Nizozemska, a plasman na EP ostvarit će dvije najbolje reprezentacije. Sutra naše djevojke igraju protiv Bjelorusije.

Izvor: www-sportnet.hr