Hrvatska ženska nogometna reprezentacija svladala BiH u zadnjoj minuti
H

090416-zene-mŽenska reprezentacija Hrvatske pobijedila je reprezentaciju BiH s 3:2 (1:0), uz veliko veselje na kraju u lijepom ambijentu koprivničkog stadiona. Nogometnom savezu Koprivničko-križevačke županije HNS, kao pokrovitelj, povjerio je organizaciju prijateljskog Uefina turnira D grupe ženskih nogometnih reprezentacija Farskih Otoka, Litve, BiH i Hrvatske.

Utakmicu 4. kola u Koprivnici je iz lože gledao i predstavnik pokrovitelja predsjednik HNS-a Vlatko Marković, kasnije se priključio i glavni tajnik Zorislav Srebrić. Utakmicu je motrio i izbornik mlade reprezentacije Dražen Ladić, a na ”svoj” stadion došao je i nekadašnji trener Slavena Belupa Ivan Bedi.

Dosadašnje utakmice (od 11. travnja) igrane su u Pitomači, Virju, Molvama i Đurđevcu te u četvrtak u Križevcima i Koprivnici. Rezultati – Virje: Hrvatska – Farski Otoci 1:3, Đurđevac: BiH – Litva 2:0, Molve: Hrvatska – Litva 6:0, Pitomača: Farski Otoci – BiH 2:3. U četvrtak u Križevcima igrali su Litva i Farski Otoci 1:3 i u Koprivnici BiH – Hrvatska 2:3.

090416-markovic-mU Koprivnici se vidjelo dosta lijepih poteza. Igralo se brzo i kombinatorno, Hrvatska s više tehnike. Već u samom početku uslijedio je jaki udarac iz daljine, koji je sigurna golmanica BiH Hodžić ukrotila, kao i prigodu Kolar u 7. minuti. BiH je uzvratila opasno u 12. minuti kada je Kršo pucala u gornji lijevi golmanov ugao, a Zron izbacila loptu u korner.

U 23. minuti dosuđen je time out za osvježenje obje ekipe, a u 29. minuti nakon kornera Katarina Kolar iskoristila je što je nekoliko igračica propustilo loptu i s pet metara dovela Hrvatsku u vodstvo od 0:1 (BiH je bila domaćin). U 43. minuti Žigić je pogodila prečku, prije toga igranje rukom u šesanestercu BiH turska sutkinja nije ocijenila jedanaestercom. Poluvrijeme 0:1, vodstvo Hrvatske.

Odmah na početku 2. poluvremena BiH je izjednačila. Fehatović je vanabcila iz slobodnog udarca, Novaković je naletjela i skočila visoko i glavom pogodila za 1:1. Tempo je postao sporiji, nije bilo dovoljno nsgae, pokušavalo se udarcima iz daljine, a i sutkinja je sjeckala igru, čuvajući igračice od ozljeda.

090416-zene2-mBezazleni udarac Kuliš u 66. minuti hrvatska je golmanica Zron propustila u gol. BiH je povela s 2:1. U 82. minuti sjajno je pucala Kolar u donji desni ugao Hodžićeve, ali je golmanica BiH bila na mjestu. No, onda u 85. minuti izjednačenje na 2:2: strijelac je udarcem s ruba šesnaesterca bila opet Kolar.

I na kraju, na isteku 90. minute, Žigić je nabacila, a Amira Spahić ubacila loptu u vlastitu mrežu za pobjedu Hrvatske 2:3.

BOSNA I HERCEGOVINA – HRVATSKA 2:3 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sutkinja: Kadriye Gökcek (Turska). Pomoćnice: Secim Demirel (Turska) i Niki Karagiorki (Cipar).

BOSNA I HERCEGOVINA: Hodžić – Strehaljuk, Novaković, Am. Spahić, Fetahović – Kapetanović, Al. Spahić (od 66. Denda), Aščerić, Manigoda (od 46. Jovanović – Kuliš, Kršo (od 46. Basara). TRENER: Ismet Bajrić.

HRVATSKA: Zron – Nevrkla, Zloša, Horvat – Žigić (od 90. Pemper), Landeka, Kalamiza (od 65. Leskovac), Domjanović (od 82. Pavlek), Baban – Kolar, Joščak. TRENER: Dean Klafurić.

STRIJELCI: 0:1 Kolar (29.), 1:1 Novaković (48.), 2:1 Kuliš (66.), 2:2 Kolar (85.), 2:3 Am. Spahić (90., ag).

ŽUTI KARTONI: Novaković, Fetahović, Strehaljuk (BiH), Horvat (Hrvatska).

IGRAČICA UTAKMICE: Katarina Kolar (Hrvatska).